Oslaďme si koniec prázdnin

piknik Prázdniny miznú z obzoru, slnko pomaly stráca silu a kalendár neúprosne prezrádza, že je tu september. Kto má doma školákov, isto vie, čo to znamená. Hektické nakupovanie školských potrieb, prezúvok a poltopánok, z ktorých cez prázdniny naše dieťa vyrástlo…

Zastavme na chvíľu čas a urobme našim ratolestiam, ale i nám, malú rozlúčku s letom. Pripravme im celodenný program ako bodku za prázdninami.

Ako na to?

ovocná bomba Možností je viac. Môžeme sa detí opýtať, akú majú predstavu, čo by rady ešte videli, pretože to cez prázdniny nestihli. Ak sú nároky decák prehnané, treba im ponúknuť dopredu pripravené dva – tri nápady. Deti môžeme zobrať do ZOO, na bobovú dráhu, do lanového parku, vyhliadkovú vežu či opekačku. Počas slnečného počasia k vode, počas chladnejšieho poprezerať zákutia hradov, zámkov či jaskýň. K výletu si pripravme piknik. Obed, čokoľvek čo naše dietky obľubujú, poukladáme do plastových nádobiek, pribalíme farebné papierové obrúsky, slamky, voskované poháre a vybehneme do prírody. Vonku pri lese, na lúke nám bude chutiť najlepšie.

Okrem úsmevu a dobrej nálady nesmieme zabudnúť aj na hry – bedminton, lietajúci tanier, karty, hádaj na koho myslím? Kliknite si na našu rubriku Hry a vyberajte podľa vašich chutí – http://www.oslavuj.sk/category/hry-program-zabava.

zmrzlinovo-ovocný pohár Možno nám počasie nebude hrať do karát. Vtedy dobre poslúži balkón. Deti isto ocenia farebné miešané nápoje so slamkami, papierovými dáždničkami a ozdobnými tyčinkami – miešadlami či zmrzlinové a pudingové poháre s ovocím a piškótami, ktoré im môžeme pripraviť na záver dňa. Servírujeme na balkóniku pri sviečkach a prezeraní dovolenkových fotografií. Z detailov sa skladá svet a spomienky na leto a veselé príhody nás pekne utužia.

Ku koncu príjemne stráveného večera otvorme detské šampanské a zaželajme svojim deťom, aby sa im v škole darilo. K prianiu môžeme pridať malý darček, talizman pre šťastie.

Nezabudnite si tento deň a večer zachytiť fotoaparátom. Tieto fotky si o rok, pri budúcoročnej rozlúčke s letom, možno v inom štýle, radi pozriete :) .

Každá chvíľa strávená s našimi deťmi je nenahraditeľná. Čas plynie veľmi rýchlo a verte, že vaše deti spoločné momenty ocenia.

Foto: www.sxc.hu

Páči sa 9 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*