Originálny hrnček

Milí priatelia, dnes pre vás máme pripravený originálny tip na darček, ktorý poteší nielen každú mladú rodinku, pár alebo čerstvých novomanželov, ale najmä aj vás samých. Ako to myslím? Jednoducho! Veď čo môže byť krajšie, ako keď venujete dar, ktorý ste aj sami dotvorili?

originálny hrnček

Ukážeme vám spôsob, ako si možno rýchlo, nenáročne a originálne okrášliť každý hrnček s rúčkou v domácnosti. Do práce môžete pokojne zapojiť aj vaše deti, ktoré sa tak budú môcť spolupodieľať na tvorbe daru pre vašich blízkych, známych, priateľov alebo jednoducho pre otecka, mamičku či starých rodičov.

Na záver ešte malý tip – ozdobte si dva hrnčeky, farebne ich odlíšte a máte ideálny darček pre zamilovanú dvojicu, ktorá sa čerstvo nasťahovala do spoločného bývania. :)

Potrebujeme:

Hrnček, farebný motúzik, lepidlo Herkules, nožnice a špajle.

Postup:

uzlík

Na spodnú časť rúčky uviažeme pevný uzlík, ktorý ešte môžeme prichytiť kvapkou lepidla. (Odporúčam použiť Herkules, pretože ten nielen skvelo drží, ale po zaschnutí aj spriehľadnie.)

tvoríme hrnček

Rúčku hrnčeka natesno obmotávame motúzom.

ukončenie rúčky

Na vrchnej časti rúčky z koncov motúzika vytvarujeme mašličku a pevne utiahneme, aby sa nám nerozviazala. Taktiež ju môžeme poistiť kvapkou lepidla.

mašličky

Farebné hrnčeky sú skvelým tipom na darček pre zamilovanú dvojicu. :)

podšálka

Spodok tanierika vyzdobíme tak, že priestor na odloženie šálky natrieme lepidlom a od kraja do stredu budeme opatrne prikladať motúz do tvaru slimáčika. Postupujeme precízne a svedomito. Za pomoci špajle pritláčame motúzik krok po kroku, až kým sa nám napevno neprichytí k tanieriku. Necháme zaschnúť a môžeme servírovať! :)

Upozornenie: pri dennom užívaní a umývaní tohto hrnčeka buďte opatrní. Takto upravený hrnček nie je vhodný do umývačiek riadu, odporúčame umývať vlhkou handričkou, nie priamo pod tečúcou vodou.

Foto: Kathushka

Páči sa 6 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*