Opekanie slaniny (na balkóne)

Na dovolenke v Kodani som sa stala svedkom zaujímavého kulinárskeho postupu. Domáci si opekal slaninu na balkóne. Použil na to propánbutánovú bombu s jedným horákom a tú špeciálnu železnú vecičku, ktorú vidíte na fotografii. Neviem, ako sa táto páka volá oficiálne, ale pracovne ju voláme obojstranná liatinová grilovacia panvica. :)
(Ak máte lepší názov, sem s ním!)

Tip na skvelú pochúťku: Pečivo natrieme syrom alebo bryndzou a obložíme cibuľkou. Zelenou alebo obyčajnou. Panvicu niekoľko minút nahrejeme nad ohňom, a potom do nej vložíme plátok slaniny. Syčanie a dym sú normálne sprievodné javy tohto kulinárskeho postupu, napriek tomu, buďte opatrní.

Slanina sa nám na horúcej panvici roztopí – masťou polejeme pripravené chlebíky. Cibuľka sa pod vplyvom tepla jemne zatiahne a syr či bryndza príjemne roztopí.

Z plátku slaniny nám zostanú chutné škvarky. Výdatné “gazdovské” chlebíky odporúčam konzumovať s čerstvou zeleninou. Napríklad kombinácia bryndza, cibuľa, paradajka + opečená slanina je unikátna. :)

Vyhodou je, že za opekanou slaninou na čerstvom vzduchu si stačí vyjsť na balkón, ak máte ďaleko do prírody alebo je nepriaznivé počasie.

Foto: Lusi

Prečítajte si aj:

Páči sa 7 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*