Nože, nožíky, nože

nožíky „Aha, Anča, ja mám nožík!“ Táto pamätná veta zaznela v klasickom slovenskom filme Kubo. A teda, už aj Kubko vedel, že správny muž má, za každých okolností, pri sebe nožík. A vedia to i Bear Grylls, Rambo či MacGyver. :)

S nadchádzajúcimi Vianocami určite premýšľate nad tým, čo darovať svojmu partnerovi, priateľovi, mužovi. Po dôkladnom zvážení sme prišli na fakt, že v každom chlapovi sa ukrýva inštinkt lovca. Vlastniť nožík je teda základná potreba. Nôž bude tým pravým prekvapením.

Ženy môžu byť pri výbere spočiatku zmätené, pretože sa často orientujú len medzi nožmi kuchynskými. Preto vám pri kúpe trochu poradíme.

V prvom rade sa zameriame na veľkosť. Ak chlap nie je typický zálesák, prikloníme sa radšej k menšej verzii noža. Výber je široký: väčšia dýka, multifunkčný, vreckový nožík, tzv. rybička alebo malý ozdobný nožík riešený ako prívesok na kľúče. Záleží od chlapa.

nože otvárací nôž

V druhom prípade si obzrieme značku. Áno, i medzi nožmi nájdeme také, ktoré sú značkové. To, čo vo svete módy znamená Prada, Versace či Dolce & Gabbana, vo svete nožov zastupuje Victorinox, Wenger, Gerber, Buck, Ka-Bar…

Ak sa však stále neviete rozhodnúť, rada od nás: multifunkčný je ten pravý. Veľmi vhodným modelom je teda švajčiarsky armádny nožík, skrývajúci vo svojom vnútri viacero nástrojov. Mužovi ho môžeme darovať s venovaním, že tento nožík je bežnou súčasťou výbavy  kozmonautov NASA a vojakov NATO. Zíde sa pri každej príležitosti, veď posúďte sami. Vo výbave niektorých modelov nechýba ani guľôčkové pero, diódové svetlo, skrutkovač, lupa či pilník na nechty. A doba ide naozaj rýchlo dopredu, novinkou vo svete švajčiarskych nožov je už i USB kľúčik. No nekúp to!

švajčiarsky nožík nože

Uprednostnite však kvalitu pred dobrou cenou, inak sa vám môže stať, že pri otváraní vína sa vám vyrovná vývrtka. Zvoľte radšej špecializované obchody, army shopy, poľovnícke potreby a pestrý výber nájdete i na internete.

Foto: Lucik

Páči sa 17 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*