Náuška do uška

Priznávam, že týmto darčekom potešíte iba ženské pokolenie. No je tu aspoň jedna výhoda – na veku nezáleží. Veselé farebné náušnice vyrobíte svojej sestre a kamarátke, kvalitnejšie materiály použijete pre mamky a svokry a niečo ozaj decentné z polodrahokamov si zaslúžia dámy, ktoré už nosia prívlastok stará mama. Peknými náuškami potešíte každú ženičku. A čo s takou, na ktorej ste si nevšimli, že nemá v ušiach dierky? Tá nech darček od vás použije ako dekoráciu. Zavesiť či zapichnúť sa dajú na rôzne miesta. Inšpirujte sa našich základným postupom, ako si takéto ozdôbky vytvoriť. Je to celkom jednoduché.

Dnešné dievky si už vedia vyrobiť vlastné bižutérne kúsky tak dokonalo, že ich môžu rovno predávať. Tento článok je pre úplných začiatočníkov, ktorí sa na vlastné oči a ruky presvedčia, že výroba handmade náušníc je ozaj hračka.

Korálkové

Potrebujeme: korálky rôznych veľkostí, materiálov a farieb (najlepšie aj väčšie aj menšie), flitry, silon, bižutérne háčiky na náušnice, zapaľovač

sklenené korálkymini korálkyflitrysilonbižutérne háčiky

Postup: odstrihneme si cca 10 cm tenkého silonu a preložíme na dve polovice. Silon pripevníme na uško háčika v jeho strede, aby nám vznikli dve rovnako dlhé časti. Navliekame rôzne korálky podľa svojho vkusu a vytvárame tak samotné telo náušníc. Zakončíme drobnou korálkou tak, že oba konce silonu pretiahneme cez okraje korálky a zaviažeme na uzol. Zvyšok silonu odstrihneme a konce jemne zatavíme teplom z ohňa zapaľovača alebo sviečky. Pozor, silon sa rýchlo taví, aby sa vám celkom neroztopil. Radšej si ho otestujte dopredu.

Plsťové/filcové

Potrebujeme: filc rôznych farieb, plsťové guličky, ihlu, niť, vatu, korálky rôznych veľkostí, materiálov a farieb (najlepšie aj väčšie aj menšie), flitry, silon, bižutérne háčiky na náušnice, zapaľovač

filc a plsť

Postup: telo náušnice si vyrobíme, respektíve ušijeme z filcu. Napríklad si z červeného filcu vystrihneme štyri rovnaké diely srdiečka. Dva diely spolu zošijeme kontrastnou niťou lemovacím švom. Tesne pred zašitím srdiečko naplníme vatou a zašijeme. Na niť navlečieme rôznofarebné drobné korálky a priviažeme o uško háčika. Takisto urobíme druhú náušku.

Ďalšie alternatívy náušníc môžete vyrobiť aj z polodrahokamov, drevených korálok či ručne robených guličiek zo samoschnúcej hmoty.

polodrahokami - karneol a granátdrevené korálkyručne robené hlinené korálky

Tip: profesionálne vyzerajúce náušnice docielite použitím rôznych bižutérnych polotovarov, ktoré zoženiete v obchodoch s umeleckými predmetmi alebo v galantériách. Inšpirujte sa originálnymi umeleckými dielkami na stránkach: www.sashe.sk

Sú skrátka skvostné!

Hotové jednoduché náušnice z rúk Lusi čeknite v galérii.

Foto: Oslavuj.sk

Páči sa 2 ľuďom.


1 komentár k článku Náuška do uška

  1. Renáta Pribelszka

    Dobré nápady s náušnicami.Vyskúšam.Díky.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*