Námornícka párty

Ak si pod týmto názvom predstavujete drsných morských vlkov, zvodné dievčiny v pruhovaných tielkach a sukniach, rybacie špeciality, piesok, mušle, swing a biely rum, ste veľmi blízko :) . Námornícka párty má totiž rôzne roviny. Záleží len na cieľovej skupine a vašich možnostiach.

Názov a myšlienka

Do pozvánky pre priateľov nemusíte napísať len pojem „Námornícka“. Oslava sa môže volať aj „Sailor, Pirátska, Navy, Námorná pechota, Mariňáci“… pravda, každé slovo má svoj významový odtienok, a tak by mu mal byť prispôsobený aj obsah stretnutia.

Najširším prívlastkom pre akciu je „Námornícka“ so svojím anglickým ekvivalentom „Sailor“. Ak použijete výrazy „Navy, Námorná pechota“ alebo „Mariňáci“, mali by ste oslavu poňať vo vojenskom štýle a tomu prispôsobiť hlavne oblečenie. „Pirátska párty“ bude o čosi dekadentnejšia, ale nik nepovedal, že aj na našej „Námorníckej“ sa nemôžu medzi príťažlivých uhladených kapitánov lodí „priplichtiť“ sexi zarastení a slnkom ošľahaní piráti.

Cieľová skupina

Takúto párty môžete prichystať svojim deťom, pomôcť s ňou vašim tínedžerom, osloviť ňou svojich priateľov, ale i starých rodičov. Nezáleží na veku, ale na chuti zažiť niečo netradičné.

Čo na seba

Spomenutá kombinácia, modrobiely pásikavý vrch a biele nohavice či sukňa, je nutné klasické minimum. Dámy nech nezabudnú na červený lak a rúž, prípadne karmínové náušnice. Pásikavé tričko nemusíte hneď kupovať, viete si ho sami doma šikovne vyrobiť technikou batiky. Budete originálny a váš šatník ožije novým kusom. http://www.oslavuj.sk/batikovanie/315

Ak sa však rozhodnete pre pirátsku alternatívu, o bielej neuvažujte. Zapnite si Pirátov z Karibiku a pokojne odkopírujte Johnyho či Orlanda. Alebo si zaspomínajte na detské časy, postačí vám šatka na hlavu, páska cez oko, čierne natrhnuté tričko s lebkou a ak ste odvážni, tak aj nejaké tie legíny :) .

Zato vojenská stratégia oslavy je o niečo náročnejšia. To by už hostitelia mali vítať návštevníkov v uniformách. Alebo aspoň v niečom, čo sa na nich vážne podobá. Spomeňte si na matrózky, čo ste v detstve nosili. Kostýmy si, samozrejme, môžete aj zapožičať alebo kúpiť a prísť tak skutočne tip-top pripravení. Rovnako môžu prísť tematicky vystrojení aj pozvaní hostia.

Tip: nezabudnite, že akýkoľvek námorník, či kapitán, vojak alebo pirát obľubuje tetovanie! Zájdite si preto do papiernictva po farby na telo (ale pozor, vyberajte len ozaj kvalitné a oteruzdorné) a vykúzlite si na svojich hnátoch a hrudníkoch kotvy, prekrížené kostry, zlomené srdcia či čokoľvek iné. Dobre poslúži aj nestierateľná očná linka a deti (aj tie dospelé) poteší klasická tetovačka zo žuvačky. Skúste zahrnúť tetovanie do uvítacieho “welcome“ balíka a prekvapíte tak svojich hostí hneď po príchode.

batikované obrusy

Výzdoba

Nezáleží, kde sa párty koná, podstatné je, aby nechýbali modré a biele balóniky, naaranžované mušle rôznych tvarov a lodičky z papiera. Zaujímavo vyzerajú loďky zo starých máp. Modré a biele obrusy nahraďte pruhovanými vlastnoručne vyrobenými látkami opäť batikovou technikou. Sviečky môžete vsadiť do starožitných tepaných svietnikov. Poobzerajte sa po vašom obydlí, aké suveníry ste si doniesli z dovoleniek pri mori a využite otvárače na víno v tvare kotvy, magnetky a drevené plachetnice na navodenie tej pravej prímorskej atmosféry. Dobre poslúži aj lano, na ktorom si páni môžu otestovať svoje schopnosti z mladosti, keď budú robiť lodné uzly. Do záhradky sa budú perfektne hodiť plážové sedadlá, ležadlá, slnečníky a uteráky. Základ je držať sa hesla, menej je viac a drobnosti zladiť do jedného štýlu.

Recepty

Vaši hostia budú pravdepodobne rátať s tým, že na úvod ich privítate pravým bielym rumom s hnedým cukrom. Pridať môžete aj limetku. Ale dobrou alternatívou je aj náš tuzemák. V rubrike recepty prinášame aj špeciálne nápoje.

Na námorníckej párty by nemalo chýbať aspoň jedno jedlo z rýb. Postačí aj klasická sardinková nátierka na čerstvom pečive. My vám ponúkame také rybacie menu, ktoré zachutí aj nerybožravcom :) .

Predjedlo – lodičky kanapky, šalát z krabích tyčiniek, tuniakové kroketky

Hlavné jedlo – pangasius (jemné mäsko, ktoré nemá typickú rybaciu chuť) alebo halászlé alebo suši

http://www.oslavuj.sk/namornicke-recepty/406

Ak ste z tých, ktorí nezabúdajú na slané pochutiny, určite nielen deti potešia krekry v tvare rybičiek. Nuž a celkom jednoduchým dezertom môžu byť čokoládové plody mora, ktoré si dnes viete kúpiť od rôznych výrobcov.

Hudba

Na vašej párty by mala hrať taká hudba, ktorá je príjemná všetkým hosťom. Pri väčšine osláv sa však dá presnejšie určiť aj hudobný playlist, ktorý dotvára atmosféru a ladí s témou párty. Typickou námorníckou hudbou je swing. Ak neholdujete tomuto štýlu, skúste si pustiť aspoň vychytávky ako Yellow submarine (The Beatles), What shall we do with a drunken sailor či Candyman (Christina Aguilera). Celkom vhod padnú aj chorvátske hity Jadranky.

Hry

Vyberte si z rubriky HRY zábavku šitú vám na mieru. Ak holdujete alko nápojom na rozbeh odporúčam Naše Človečko. A po ňom je už všetko jedno :) . Ale špeciálne pre námornícku párty vyberám karaoke. Jednoduchý program Karafun je voľne šíriteľný aj na internete. Ak zainvestujete do drahších programov, potešia vás aj dizajnovo zaujímavé mikrofóny.

PS PS:

Pri odchode môžete svojich hostí potešiť nielen známou „kapurkovou“ ale i malým darčekom. Niečím symbolickým na pamiatku. Napríklad malou mušľou, do vnútra ktorej napíšete dátum akcie a venovanie.

AHOOOJ!

Foto: Oslavuj.sk, www.sxc.hu


Páči sa 7 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*