Nálepky na okno Halloween

Vyrobiť si nálepky na okno je superjednoduché. :) Zvládnete to v troch krokoch. Aktuálne sme sa rozhodli pre motívy á la Halloween – tekvice, netopiere a strašidlo. Zožeňte si zlupovacie farby na sklo, rozohrejte aromalampu s kvapkami škoricovej esencie a vyčarujte si s nami magickú jesennú atmosféru. Prajeme príjemné tvorenie.

Potrebujeme:

zlupovacie farby na sklo

Zlupovacie farby na sklo (kontúru aj výplne), sklíčko alebo fóliu, špáradlo.

Postup:

1. Na sklíčko (alebo fóliu, euroobal… hocičo hladké a nelepivé) nakreslíme zlupovacou kontúrou obrysy halloweenskych motívov. Necháme podľa návodu schnúť 2 hodiny.

Tekvica a netopier.

kontúrou nakreslená tekvica a netopier

Tekvica a strašidielko.

kontúrou nakreslená tekvica a strašidlo

2. Obrysy vypĺňame podľa fantázie ostatnými zlupovacími farbami na sklo. Farby môžeme aj mixovať. Napríklad na červenú vrstvíme žltú a špáradlom farbu jemne premiešame. Takto sme postupovali pri tekvici.

vymaľované motívy

Na netopiera sme použili fialovú, bledomodrú a bielu, takisto sme si pomohli špáradlom. V druhom prípade sme tekvicu najprv vyfarbili žltou, a potom sme navrstvili červenú.

vymaľované motívy

Veselé bielo-modré strašidlo. Vypĺňacími farbami nešetrite a nevynechajte žiadne miesto. Ich objem sa postupne odparuje. Najdôležitejšie je, aby neostala medzera medzi kontúrou a farbou.

vymaľované motívy

Vyfarbené motívy necháme schnúť podľa návodu minimálne 24 hodín.

3. Hotové nálepky na sklo zmenia farbu a stenšia sa. Opatrne ich odlepíme z pracovného podkladu a nalepíme na okno. Dajú sa nalepiť na akýkoľvek hladký povrch – kachličkové obklady, zrkadlo, poháre, umývateľnú tapetu…

hotové halloweenske nálepky na okne hotové halloweenske nálepky na okne

Vďaka originálnym nálepkám vykúzlite na svojich oknách pôsobivú halloweensku dekoráciu.

hotové halloweenske nálepky na okne

Tip:

Ak chcete, aby vám nálepky vydržali čo najdlhšie, nelepte ich na papier, kartón ani na seba navzájom. Z hladkého povrchu sa totiž odlepujú ľahko. No na drsnom či lepkavom sa znehodnotia. Od prachu sa dajú nálepky opláchnuť pod vlažnou tečúcou vodou.

Foto: Oslavuj.sk

Prečítajte si aj:

Páči sa 8 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*