Kathushkine kulinárium na pokračovanie… LXXII. diel

Dnes je Zelený štvrtok, a tak i my ostaneme pri zelenej farbe, ale tento raz netradične.  O pár dní sa rozbehne veľkonočné hodovanie plné kalorických údených, no priznajme si, nezdravých pochúťok. Aj takéto jedlá sa však dajú vyvážiť niečim extra zdravým. Klíčkami. Sú bohaté na vitamíny, ľahko stráviteľné a taktiež symbolizujú zrod života a príchod jari.

Nakličovanie semien

Potrebujeme:

Semená podľa chuti (bôby, strukoviny, zrno), nakličovaciu misku alebo zaváraninovú fľašu, papierovú utierku a gumičku, čistú filtrovanú vodu.

Postup:

Semená najprv namočíme do čistej filtrovanej vody (malé semená ako sezam a horčica na 6 – 8 hodín, strukoviny na 10 – 15 hodín, zrná na 12 – 15 hodín). Vodu potom vylejeme, semená prepláchneme a vložíme do nakličovacej misky. Preplachujeme min. 2x denne. V závislosti od typu semien trvá klíčenie od dvoch do piatich dní.

Pokiaľ nemáme nakličovaciu misku, prepláchnuté semená vložíme do zaváraninového pohára, uzatvoríme papierovou utierkou a upevníme gumičkou. Taktiež preplachujeme min. 2x denne a dohliadame na to, aby pri preplachovaní odtiekla všetka voda. Zabránime tak prípadnému zahnívaniu.

Po vyklíčení uložíme do chladničky, zastavíme tým ďalšie klíčenie. Klíčky takto vydržia až 7 dní.

Kathushkin tip:

Keď semeno klíči, jeho vitamínový obsah vzrastie až o 700 percent, preto sú klíčky v našom jedálničku nenahraditeľné. Sú tiež ľahko stráviteľné a rýchlo vstrebateľné.
Klíčky sú skvelou samostatnou pochúťkou, ale aj úžasným doplnkom do šalátov. Odšťavené sú ideálne aj ako súčasť zeleninových štiav.
Nám osobne doma chutí najväčšmi hrach, cícer, mungo, šošovica, fazuľa adzuki a lucerna. Ochutnajte však aj sóju, bôb, proso, pšenicu a ďalšie.

Foto: Kathushka

Prečítajte si aj:

Páči sa 6 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*