Na Uličke remesiel budú výrobky, čo v obchodoch nekúpite

Košice, 20. 8. 2014 – Hrnčiarska ulica sa opäť zaplní návštevníkmi. Pritiahne ich tam podujatie Šikovníci na uličke, ktoré sa uskutoční 22. augusta 2014. Od 14:00 hod. sa tu predstavia skúsení remeselníci a začínajúci umelci, ktorí v príjemnej atmosfére odprezentujú svoju tvorbu a kreatívne nápady.

Na Uličke remesiel nájdete handmade bižutériu, prírodnú kozmetiku, ručne vyrábané diáre, pestré oblečenie, voňavé sviečky, hodvábne šatky, magnetky, medovníky aj špeciality z medu či včelieho vosku, fotografie a kresby. Súčasťou programu budú aj kreatívne dielne, ako zdobenie perníkov či maľovanie na hodváb a odevy. Predstaviť sa prídu aj štvornohí priatelia z OZ Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov, košickí výrobcovia nápojov, šikovná mládež a Verejná knižnica Jána Bocatia so svojimi novovydanými titulmi.


„Týmto spôsobom by sme chceli podporiť šikovných ľudí, ktorí vytvárajú svojimi rukami originálne a často veľmi praktické diela. Veríme, že sa im vďaka nám podarí zaujať široké publikum. Návštevníkom uličky sa na druhej strane naskytá možnosť pozrieť si jedinečné produkty, ktoré v bežných obchodoch nenájdu,“ vysvetľuje Jana Kopernická z neziskovej organizácie Košice región umenia a kultúry, n.o., ktorá podujatie pripravila.


Podujatie Šikovníci na Uličke remesiel je súčasťou projektu „Prechádzky uličkou remesiel“ realizovaného neziskovou organizáciou Košice región umenia a kultúry, n.o., ktorý je podporený Ministerstvom kultúry SR. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá. Viac informácii o našich aktivitách nájdete na webových stránkach www.kruk.sk alebo www.hrnciarska.sk.

Kontakt pre médiá
Mgr. Jana Kopernická
projektová manažérka
0903 675 627
jana@kruk.sk

Páči sa 3 ľuďom.


2 komentárov k článku Na Uličke remesiel budú výrobky, čo v obchodoch nekúpite

  1. lily

    Hrnciarska ma svoje čaro, velmi rada sa tam prechadzam mohla by byt aj dlhsia :) dakujem za info :)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*