Multikultúrna ulička

Spoznajte zvyky, kultúru a jazyky iných krajín

Košice – V piatok 28. septembra sa v čase od 16:00 do 18:00 na rohu Hrnčiarskej ulice a námestíčka pri Miklušovej väznici uskutoční akcia pod názvom Multikultúrna ulička.

Návštevníci spoznajú zvyky, kultúru a jazyky rôznych krajín. Na podujatí sa predstaví Francúzska aliancia Košice, Regionálne centrum mládeže, Rada mládeže Košického kraja, Jazyková školaEnPAL, zahraniční lektori a študenti. Svoje kuchárske umenie predvedie indický kuchár Shreyas Kadam. Návštevníkov čakajú hry, súťaže a množstvo zaujímavých informácií. Cieľom podujatia jepriblížiť niektoré národnosti, ktoré žijú v multikultúrnom meste, akým Košice určite sú.

Podujatie pripravila nezisková organizácia Košice región umenia a kultúry (KRUK).

Podujatie Multikultúrna ulička na Uličke remesiel je súčasťou projektu realizovaného neziskovou organizáciou Košice región umenia a kultúry, n.o., ktorý je podporený Ministerstvom kultúry SR. Príprava a realizácia týchto podujatí je v súlade s aktivitami EHMK 2013. Cieľom projektuje zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu oexistujúce remeslá.

Jana Kopernická, projektová manažérka KRUK, n.o.

www.hrnciarska.sk

Prečítajte si aj:

Páči sa 5 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*