Monopoly, Scrabble, Človeče

Monopoly, Dostihy

Rôzne varianty hier na podobnom princípe, kde niečo nakupujete a predávate a v podstate sa snažíte o najväčší zisk sú azda tými najhranejšími a najpredávanejšími stolovými hrami na svete.

Scrabble, Kris Kros

Tvorivé hry, pri ktorých si prevetráte svoju slovnú zásobu možno nepatria medzi tie najakčnejsie. Nový rozmer však dostanú, ak si prísne pravidlá trošku povolíte a necháte pootvorené dvere do svojej fantázie. Vtipné slovíčka a novotvary tak rozveselia aj túto náročnejšiu zábavku.

Človeče

Staré známe človečko, teda Človeče, nehnevaj sa. Túto hru som ako dieťa vždy po chvíli znenávidela, pretože som nie rada vyhadzovala svojich protihráčov, ale zároveň ma do nepríčetnosti vytáčalo, keď ma tesne pred domčekom vyhodili oni. Našťastie, s rastúcim vekom sa i pravidlá príjemnejšie okresali a dnes má táto hra pre nás celkom nový rozmer. Dohodnite sa s protihráčmi vopred na nejakej odmene, v prípade keď panáčikov vyhodíte a zároveň je niekto vyhodený. Napríklad, odmeňte sa obľúbenou pochutinou – cukríkmi, čokoládkou, čipsami… Ponúknuť sa môže len ten, kto vyhodil súperovu figúrku, respektíve ten, kto je vyhodený. Takáto drobná zmena zmierni negatívne dopady tejto hry na psychiku jedinca. Dokonca sa začnete na vyhadzovačky tešiť.

Pre dospelých máme špeciálnu verziu človečka, ktorú si prípadne aj sami vyrobíte. Nájdete čoskoro v rubrike Kreatívne dielne.

(c) Tomáš, Dušan, Lucia, Paťa :)

Foto: Oslavuj.sk

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*