Mikulášska párty pre dospelých

Mikuláša majú radi nielen deti, ale aj dospelí. Ak sa so svojimi kamošmi dospelákmi chcete tiež tematicky zabaviť, inšpirujte sa a čítajte ďalej.
Aby sa vaša mikulášska párty pre dospelých skutočne vydarila, zacieľte svoju pozornosť na tri dôležité body: kostýmy, úlohy-tresty a odmeny. ;)

Cieľová skupina

Keďže pôjde aj o trochu pikantné záležitosti, vedzte, že táto párty je určená dospelým. Všetkým od 18 rokov, horná veková hranica je bez obmedzenia.

Čo na seba – kostýmy

Vaši hostia by mali mať na pozvánke jasne zadefinovaný dress code, a teda radu, ako majú prísť na váš tematický večierok oblečení. Okrem mikulášskej trojice dedo Mráz, čert a anjel môžete pole pôsobnosti rozšíriť na čokoľvek vianočné či zimušné.
Tu je 5 konkrétnych tipov:

Mikuláš 1. Mikuláš – najobéznejší z partie je vždy vhodný objekt. Veľké brucho, biela brada, červená čiapka – to sú základné parametre. Ak sú všetci z pánov takzvané konfekčné typy, pojmite to s humorom a za Mikuláša vyberte toho najchudšieho z vás. Takýto dedo Mráz má dovolené obliecť sa mierne vyzývavo, aby bol lákavý pre dámy.

2. Anjelik – najlepšie blondína z partie, štíhla, pekná, môže byť sexy.
Alternatíva – najsvetlejší pán z partie, typ árijec, môže – nemusí byť sexy. Anjelici by mali mať na sebe výsostne biele oblečenie, doladené zlatými či striebornými doplnkami. Kto si vyrobí krídla z kartónu, získava za snahu o jeden welcome drink naviac!

3. Čert – najlepšie najškaredší člen partie, ktorý je so svojím výzorom vysporiadaný. Nechceme sa predsa nikoho dotknúť. :)
Alternatíva – pekná čiernovláska v obtiahnutom červeno-čiernom oblečení, môže byť sexy. Nezabudnite na rožky! (Na hlave.)

4. Sob – trošku americkej kultúry nikomu nezaškodí. Veď soby sú koniec koncov zo Škandinávie a farebnú napodobeninu ich parohov kúpite pred Vianocami v každom supermarkete.

5. Vianočný stromček – na pohlaví nezáleží. Oblečte sa do zelena, omotajte sa ligotavými reťazami a povešajte na seba gule. Že to bude kostým pohodlný, nesľubujeme.

Výzdoba

čiapka Stačí symbolická, všetci predsa vieme, o čo ide. Ideálne sú červené ponožky a čiapky, do ktorých ukryjeme drobné sladkosti typu rumové pralinky, čokofigúrky plnené likérom, nejakú tú cigaretku čí pánsku ochranu, skrátka veci deťom zakázané.

Recepty

Nemusíte byť z kategórie hostiteľ pedant, aby ste pripravili občerstvenie, o ktorom sa bude ešte dlho rozprávať. Skúste to napríklad takto: Cesto na vínne koláčiky rozdeľte na polovicu. Jednu osoľte a druhú ocukrujte. Každú polovicu zvlášť vyvaľkajte a začnite vykrajovať všetky typické vianočné motívy: hviezdičky, snehuliakov, stromčeky, sobov… takto máte napečené skoro naraz na slano i na sladko. Milým prekvapením pre všetkých bude váš originálny vianočný punč – chutný, farebný a plný alkoholu.

Hudba

Ako podmaz sa príjemná hudba vždy hodí, vďačnou klasikou sú v tomto prípade vianočné hity slovenské či zahraničné, nové či staré. Ak si však myslíte, že vaši hostia tieto vianočné odrhovačky skutočne nerozchodia, pustite im Last Christmas či Každý deň budú vraj Vianoce len ako uvítací song a následne sa venujte svojmu obľúbenému žánru.

Hry

Čo by to bolo za Mikuláša bez verejnej potupy? Ako tradícia napovedá, každý z partie si poctivo sadne Mikulášovi na kolienka a zaspieva či zarecituje pesničku alebo básničku. Vítaný je dvojzmyselný obsah. Za odmenu dostane každý niečo dobré.

Úlohy-tresty

Hostia si môžu okrem povinného spievania a recitovanie vyťahovať aj rôzne úlohy-tresty, ktoré dopredu pripravili hostitelia. Vyskúšajte niečo podobné: Nahlas vymenovať všetky pozitíva (alebo negatíva) alkoholu. Susedovi po ľavici vyčistiť topánky. Kačacou chôdzou prejsť vybraný úsek po miestnosti. Zakričať z balkóna niečo pekné. Nechať si nakresliť fúzy, odfotiť sa a fotografiu si nastaviť ako profilovku na Facebooku.

Odmeny

Odmeny za úlohy A aké by mali byť odmeny za mierne sebaponíženie? Ak vám došla fantázia, skúste ako darček svojim hosťom zabaliť miniatúrnu konzervu paštéty Májka, nepoužitý lístok na MHD, osviežovač vzduchu do WC, plechovku pivka, žuvačky Pedro, firemné ťažidlo či granule pre psov. Vtipné reakcie hostí vám budú dostatočným zadosťučinením.

PS PS:

Nezabudnite, že z mikulášskeho večierka sa nikdy neodchádza s prázdnymi rukami. Ak ste hosťom pripravili úlohy a odmeny vo forme hier, darček na rozlúčku už riešiť nemusíte. Ak ste sa takto nezabavili, môžete svojim priateľom venovať malé fľaštičky vianočného punču či klasické mikulášske balíčky. Či ich naplníte ovocím, orieškami a sladkosťami, alebo alkoholom, cigarami a „gumkami“ je už na vás. ;)

Foto: Oslavuj.sk, Sxc.hu

Prečítajte si aj:

Páči sa 8 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*