Medzinárodný týždeň priateľstva alebo Ako osláviť vzťah

Ak hľadáte dôvod, prečo cez víkend zorganizovať nejakú parádnu žúrku, máme pre vás skvelú správu. Blíži sa Medzinárodný týždeň priateľstva. Známych a kamarátov máme možno mnoho, ale tých ozajstných priateľov len pár. Tak či onak, dobré vzťahy sa vždy oplatí osláviť. ;)

Medzinárodný týždeň priateľstva pripadá na posledný (celý) februárový týždeň. Ide o pohyblivý sviatok a tento rok začína v pondelok 21. 2. Je podporovaný a dotovaný Medzinárodnou spoločnosťou priateľstva a dobrej vôle – ISFGW, ktorá vznikla v roku 1978.

Mať dobrých kamarátov, s ktorými môžeme pokecať o hocičom, či skutočných priateľov, ktorí nám pomôžu aj v núdzi, nie je samozrejmosť. Mnohí ľudia do našich životov vstupujú a po čase odchádzajú. O tie hodnotné vzťahy sa treba starať, upevňovať ich a neustále do nich vkladať energiu… hoci to vieme, znie to tak trochu namáhavo. Pritom kvalitne utužiť priateľstvo sa dá veľmi prirodzene a príjemne. Spoločnou žúrkou. Oslavujte s blízkymi, veď vy už viete, ako na to. Ak váhate, možno vás osloví niečo z našich nápadov.

1. Tematické párty. (Našim srdiečkam najmilšie.)
Cirkusantská, Židovská, Cigánska, Zvieratkovská, Hmyzia, Ejtís, Ruská, Rokenrolová, Dekadentná, Orientálna, Pyžamová, Fialová, Pudingová… o týchto sme ešte nepísali. V rubrikách tematická a národnostná sa však máte čím inšpirovať. Napríklad, ešte stále stíhate pripraviť Karnevalový antiples!

2. Gurmánske večierky.
Pozvite svojich priateľov na dobré jedlo, ponúknite ich kvalitnými nápojmi. Čajové seansy, zmrzlinové večery, vínne ochutnávky… čokoľvek. Aby všetka ťarcha neostala len na hostiteľovi, dohodnite sa dopredu, nech každý donesie nejakú tú lahôdku. Všetky gazdinky i kuchári sa radi popýšia svojimi špecialitami. A keď sa vyložia na jeden stôl, ej, to bude ale labužnícka gastropárty!

3. Filmové či hudobné posedenia.
Načo slová, veď s človekom, s ktorým si rozumieme, môžeme vedľa seba sedieť aj mlčky bez pocitu trápnosti. Nuž a ticho môže nahradiť obľúbený film či hudba a vŕzganie pukancov pod zubami. Spoločenské zdieľanie audiovizuálnych emócií je predsa také príjemné.

4. Volanie divočiny.
Mnoho ľudí si na domasedenie ani žúrovanie nepotrpí. Pritom nemusí ísť o nejakých mizantropov či odľudov. Jednoducho, svoje šťastie nachádzajú na čerstvom vzduchu, v prírode. Hoci ešte nie je najlepší čas na stanovačky a záhradné opekačky, vybehnúť von s priateľmi sa dá. Na hory, na lyže, na dosky, na „kešky“ či do lesíka na prechádzku. Chce to len teplú obuv, pokrývku hlavy, ploskačku do vačku (dobre, tak niééé) a pár kamošov – výletníkov k tomu. Akčnejšie typy ocenia lanové parky či paintball.

5. Rande s mestom.
Načo volať ľudí na byt, keď jednu veľkú párty usporadúva vaše mesto každý večer. Diskotéky, zábavy, koncerty, bowling, biliard, pool, šípky, futbálek… v spoločnosti dobrých ľudí na vás v uliciach čaká hotový bašavel.

6. Hry.
Zavolať kamošov na hry, stolové či interaktívne počítačové, je takisto dobrým spôsobom, ako im dať najavo svoju náklonnosť. Aj keď prílišná zanietenosť a súťaživosť môže priniesť aj divokejšie konflikty. Verme, že len dočasne. :)

7. Kontakt
Ak so svojím priateľom z hocijakého dôvodu nemôžete byť, dajte mu aspoň raz za čas najavo, čo pre vás znamená. Lebo, héj, mali by sme vycítiť, že nás ten druhý má rád, aj keď už s nami netrávi toľko času ako v školských laviciach. Ale niekedy nás po dlhom „tichu“ prepadnú pochybnosti. Takže malá správička s priateľským vyznaním vždy poteší.

Nezáleží na tom, či ste teenageri, rodičia s malými či odrastenými deťmi, alebo dôchodcovia. Stretnutia, rozhovory a zážitky s priateľmi obohacujú život každého z nás počas všetkých „ročných období“.

Foto: www.sxc.hu

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*