Medovníky

medovníky K jednej z neodolateľných vôní Vianoc patrí aj vôňa medovníkov. Odmalička som pri ich pečení pomáhala svojej mame a po rokoch začali asistovať moje dve dcéry mne. Je to náš milý voňavý tvorivý predvianočný rituál. Pustíme si koledy alebo rozhlasovú rozprávku, nalejeme pohár vínka alebo hrnček teplého punču, či čaju a pečieme, zdobíme, vychutnávame atmosféru. Nech sa aj vám tohtoročné medovníčky vydaria s láskou a pohodou! :)

Potrebujeme:

Na cca 60 ks – 500 g hladkej múky, 250 g medu, 125 g kryštálového cukru, 1 žĺtok, 6 PL mlieka, 1/2 ČL mletej škorice, štipku mletých klinčekov, štipku muškátového orieška, štipku mletého nového korenia, dreň z 1/2 vanilkového struku, 2 ČL salajky, na ozdobu mandle, vlašské orechy a sušené hrozienka.

Postup:

1. Rozohrejeme med s 1 a pol lyžicou vody. K medu pridáme žĺtok, 3 PL mlieka, škoricu, nové korenie, klinčeky, vanilku, muškátový oriešok, zamiešame a necháme vychladnúť. Vychladené vymiešame do penista. V 1 PL mlieka rozpustíme salajku a vmiešame do medovej masy.

2. Do misy preosejeme múku a urobíme do nej priehlbinku, do ktorej vlejme medovú zmes. Rýchlo spracujeme hladké cesto a necháme ho 30 minút odpočívať v chlade.

vykrajovanie z medového cesta

3. Cesto vyvaľkáme na pomúčenej doske na hrúbku 3 – 4 mm. Vykrajujeme rôzne tvary – kruhy, srdiečka, štvorlístky, zvončeky, snehuliakov, hviezdičky… čo sa nám páči a na čo máme chuť. :) Vykrojené cesto ukladáme na plech, ktorý sme buď vystlali papierom na pečenie, alebo sme ho vytreli tukom.

medovníky pred pečením

4. Rúru si zatiaľ predhrejeme na 180 stupňov. Na plechu medovníky potrieme zvyšným mliekom alebo vyšľahaným vajíčkom. Zdobíme mandľami, hrozienkami a orechmi. Pešieme 15 až 18 minút. Po vybratí nechávame chladnúť cca 2 hodiny.

medovníky zmäknú vďaka jabĺčku

Tip: Medovníčky uskladňujeme v uzatvárateľnej nádobe. Ak chceme, aby rýchlo zmäkli, vložíme do nádoby na jeden deň kúsok jabĺčka alebo čerstvého chleba.

Foto: Oslavuj.sk

Prečítajte si aj:

Páči sa 7 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*