Mašľa do vlasov

mašlička Všimli ste si tie všakovaké mašle a ruže či miestami až bizarné čelenky, ktoré ovládli hlávky všetkých kočiek v meste? Jasné, nemohli ste si to nevšimnúť a práve o to tejto „móde“ ide. Aby ste boli neprehliadnuteľné. Aby vás zbadal. Každý! A to veru nie je na zahodenie. Hlavne, ak ste extrovertka a milujete pozornosť.

Na potulkách po tzv. „chrámoch konzumu“ sme zistili, že podobné ozdôbky nie sú práve najlacnejším špásom. Pre šikovné dievčence do voza aj do koča to však nie je žiaden problém. Ak ste jednou z nich, nech sa páči, inšpirujte sa.

Ponúkame vám návod na výrobu jednoduchej mašličky, ktorú môžete pripnúť na sponku alebo na nudnú čelenku. Také sa vám doma určite povaľujú ešte z detstva. Rovnako aj všakovakých výstrižkov z rôznych látok nájdete určite vo svojej či babkinej domácnosti viac ako dosť. Ak ste predsa len pragmatickejší typ a všetko, čo sa nedá použiť, vyhadzujete, pokojne zájdite za krajčírkou, tá bude len rada, že ju zbavíte „neporiadku“.

Potrebujete:

Kúsky zaujímavých látok, ihlu, niť, nožnice, gombíky, sponky a čelenky.

Postup:

mašlička Stačí vám malý obdĺžnikový kúsok látky, ktorý preložíte naruby a zošijete po obvode. Veľkosť, farba či vzor záleží na vašom vkuse a odvahe. Krajšie však vyznejú látky s menším a hustejším vzorom vo výraznejších farbách. Ak ste sa už rozbehli a vžili do zašívania, nezabudnite sa včas zastaviť – asi centimeter pred koncom. Obdĺžnik totiž potrebujete prevliecť na lícovú stranu. Následne môžete v zošívaní pokračovať. Dajte si však záležať aj na tom poslednom centimetri, ktorý je z hľadiska estetického i z hľadiska praxe začínajúcej krajčírky – amatérky, najťažší. Zošitý obdĺžnik v strede stiahnite niťou, čím vznikne tvar mašle. Ozdobu prišite alebo prilepte (z vlastnej skúsenosti a skeptického pohľadu na kvalitu lepidiel však radím prišiť) o sponku alebo o čelenku potiahnutú textíliou.

Najnovší výkrik módy je hotový! Ako aj prípadný darček pre dievčence vo vašom okolí. A radosť z vlastnej tvorby, ktorou sa môžete pýšiť, je na nezaplatenie.

Tip: Do stredu mašličky prišite zaujímavý gombík. Najlepšie taký, ktorý kontrastuje s jej farbou. Nielenže zakryje niť, ktorá sťahuje mašľu, ale vytvorí aj originálny detail. Tvorivo tak zabijete dve muchy jednou ranou. ;)

PS PS: Nabudúce sa naučíme vyrábať čelenky s ružami.

Dozinfantilizovania!

Foto: autorka

Páči sa 5 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*