Mandala

Mandala je harmonické spojenie geometrických obrazcov, spojenie vyšších vonkajších síl s vnútornými silami človeka. Tento krásny obrazec je starý ako ľudstvo samo a vyskytuje sa v rôznych náboženstvách. Má očisťujúci, posilňujúci a harmonizujúci charakter. Človek, ktorý manadalu maľuje, do nej kóduje pozitívne vibrácie. Takto môžeme namaľovať mandalu plnú lásky, zdravia, šťastia, úspechu a porozumenia. Mandala je symbolický dar, ktorý hovorí bez slov.

Môžeme ju namaľovať na drevo, plátno, papier, sklo… V našom fotopostupe sa dozviete ako vznikajú dva odlišné typy mandál.

Mandala maľovaná zlupovacími farbami na sklo

Rozmýšľate, čo sú zač tie zlupovacie farby na sklo? Názov napovedá správne. Po zaschnutí môžeme obrázok namaľovaný takýmito farbami opatrne vcelku zlúpnuť a premiestniť ho na iné miesto – obkladačky v kuchyni či kúpelni, okná, zrkadlá. Skrátka na hladke povrchy. Pritom obrázok netreba lepiť, len ho na čistý povrch pritlačíme a kedykoľvek premiestníme.

Potrebujeme: zlupovacie farby na sklo, zlupovaciu kontúru (väčšinou sa predávajú spolu v jednom balení), predlohu mandaly, sklo – v našom prípade klip rám, podkladový papier.

zlupovacie farby na sklo

Postup: Predlohu mandaly nájdeme na internete alebo si ju kúpime v etno obchodoch. Najlepšie by bolo, keby sme si mandalu namaľovali sami. Časom zvládneme aj to. Na predlohu položíme očistené a odmastené sklo z klip rámu. Veľkosť môže byť rôzna.

predloha

Kontúrovacou farbou maľujeme obrysy podľa predlohy, ktorá je pod sklom. Výrobca udáva, ako dlho musí farba schnúť. Tej naše to trvalo dve hodiny.

kontúra

Môžeme použiť aj viac kontúrovacích farieb.

zlupovacia kontúra

Po vysušení obrysov začneme mandalu ľubovoľne vyfarbovať. Svoju úlohu pritom hrá nielen náš vkus, ale aj intuícia. Počúvajme svoje vnútorné hlasy, po akých farebných kombináciách siahnuť. Keď maľujeme obrazec pre niekoho iného, kódujeme do mandaly pozitívne želania. Vtedy splní svoju úlohu.

vyfarbovanie

Farby počas schnutia menia svoju intenzitu aj odtiene. Vyparuje sa z nich tekutina, čiže nimi netreba šetriť. Po 24 hodinách môžeme mandalu zasadiť do klip rámu. Medzi sklo a kartón treba ešte vložiť podkladový papier.

zlupovacia mandala

Keďže sme mandalu darovali ako darček, pripojili sme k nej sprievodný lístok, aby aj obdarovaní vedeli, akú symboliku so sebou farebný obrazec prináša.

mandala s popisom

Mandala maľovaná klasickými farbami na sklo

Potrebujeme: kontúrovaciu farbu na sklo, tekutú farbu na sklo, štetec, predlohu mandaly, klip rám, podkladový papier. Použili sme tekutú farbu na báze riedidla.

farby na sklo

Postup tvorby tejto mandaly je rovnaký ako v prvom prípade. Odlišnosti vyplývajú iba z charakteristiky farieb.

Predlohu mandaly nájdeme na internete alebo si ju kúpime v etno obchodoch. Najlepšie by bolo, keby sme si mandalu namaľovali sami. Časom zvládneme aj to. Na predlohu položíme očistené a odmastené sklo z klip rámu. Veľkosť môže byť rôzna.

predloha z internetu

Kontúrovacou farbou maľujeme obrysy podľa predlohy, ktorá je pod sklom. Táto schla až 24 hodín.

bronzová kontúra obrysy

Po vysušení obrysov vymaľujeme mandalu  tekutou farbou na sklo. Nanášame ju opatrne pomocou štetca. Tmavšie plochy docielime nanesením väčšieho objemu farby. Opäť platí, že keď maľujeme obrazec pre niekoho iného, kódujeme do mandaly pozitívne želania. Vtedy splní svoju úlohu.

vymaľovanie

Aj táto farba schne 24 hodín. Medzitým si vyberieme podkladový papier a nakoniec všetko spolu založíme do klip rámu. Na zadnú stranu nezabudnite napísať venovanie :) .

hotová mandala

Foto: Oslavuj.sk

Páči sa 14 ľuďom.


1 komentár k článku Mandala

  1. Martina

    dakujem za super fakt super tip konecne viem o čom tie mandaly vlastne sú a aj ako ich viem vyrobiť teším sa z toho :)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*