Malinové bižu

O vecičke fimo sme písali v článku Kreatívny workshop. Je to modelárska hmota dostupná v širokej palete farieb, s ktorou sa pracuje podobne ako s plastelínou. Tvorivé ruky z nej vyčarujú všakovaké bižutérne nádhernosti – naušnice, korálky, prstene, brošne, ozdôbky, magnetky, ale aj praktické veci. Hmotu totiž môžete aplikovať na rúčky príbora, svietniky či poháre.

Modelovanie fima je ľahké a zábavné. Tmavšie odtiene však zanechávajú na prstoch a povrchoch farebný povlak, preto si treba častejšie umývať ruky. Hotové výrobky sa vypaľujú v rúre podľa pokynov na obale. Väčšinou je to približne 30 minút pri 110. stupňoch Celzia. Hmotu i bižutérne komponenty kúpite v obchodoch s kreatívnymi potrebami, e-shopoch či papiernictvách.

Vo fotopostupe sa dozviete ako jednoducho vytvoriť chutné malinové náušnice a prsteň. Informácie sa však zídu aj pri tvorbe iných skvelých vecí.

Potrebujeme:

Fimo (na maliny červené alebo ružové a zelené), podložku, valček, nožík, bižutérne komponenty, magnet

fimo

Postup:

Na malinu použijeme červené alebo ružové fimo. Ružovú si buď kúpime v rôznych odtieňoch, alebo si ju namiešame spojením červenej a trošky bielej hmoty. Dôkladne prstami rozpracujeme. Z kúska hmoty si na podložke ušúľame približne pol centimetrový valček. Z neho si vždy po kúsku odrežeme a vytvoríme guličku. Malina vznikne naskladaním viacerých guľôčok na seba.

guličky

Na lístky budeme potrebovať zelené fimo, ktoré si rozvaľkáme na ľubovoľnú hrúbku. S nožíkom si odrežeme malý kúsok pripomínajúci lístok, ktorý dotvarujeme prstami a priložíme na vrch maliny. Lístky budú vyzerať realistickejšie, ak do nich nožíkom urobíme jemné zárezy.

malina

Maliny ako aj ostatné výrobky vymodelované z fima ukladáme na suchý plech a dávame vypáliť do rúry na 110 stupňov približne 30 minút , ak sa na obale nepíše inak. Po vybratí z rúry necháme výrobky vychladnúť.

náušky, odznaky, magnety

Fimo sa môže a nemusí lakovať. Môžete použiť špeciálny lak alebo ten svoj bezfarebný na nechty. Nalakovaný výrobok má intenzívnejšiu farbu. Na obrázku je nenalaková malina tá v strede.

lakujeme

Posledným krokom k novému bižu či magnetke je nalepenie a pripevnenie komponentov. Na magnetku budeme potrebovať malý tenší magnet, ktorý prilepíme sekundovým lepidlom. To použijeme aj na nalepenie prsteňa, brošne či zapichovačiek do uší. Na visiace náušničky budeme potrebovať háčiky so závitom, ktoré jednoducho naskrutkujeme do stvrdnutého fima. Do očka pripevníme háčik, ktorým si dávame náušky do uší.

komponenty

Hotové malinové bižu môže začať robiť radosť nám i nášmu okoliu. Overené, zaručené! :)

malinové bižu

Foto: Oslavuj.sk

Páči sa 13 ľuďom.


1 komentár k článku Malinové bižu

  1. Bublinka

    Musím povedať, že kreativita týmto nádhernostiam nechýba:) aj ja už mám malinky doma všetci mi ich chvália, zatial som ich na inom človeku nevidela.je to originál:)dakujem

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*