Makovo-hruškový koláč

Mak, tvaroh a hruška. Ako základ mrveničkové cesto. Výdatná, sladko-trpko-kyslastá kombinácia. Vyskúšajte.

Potrebujeme:

Na mrveničkové cesto: 400 g hladkej múky, 2 zarovnané KL Kypriaceho prášku do pečiva Dr.Oetker, 125 g cukru, 1 balíček Vanilínového cukru Dr.Oetker, 2 vajcia, 125 g zmäknutého masla alebo margarínu

Na makovú náplň: 800 g hrušiek, 500 g hotovej makovej náplne, 150 ml mlieka

Na tvarohovú náplň: 200 ml smotany na šľahanie, 750 g polotučného tvarohu, 80 g cukru, 1 balíček Vanilkového cukru, Dr.Oetker, kôru z 1 chemicky neošetreného citróna, 3 vajcia

Postup:

1. Na prípravu cesta zmiešame v mise múku s kypriacim práškom, cukrom a vanilínovým cukrom. Pridáme vajcia a maslo alebo margarín a ručne vypracujeme mrveničku. Na dno vymasteného plechu (30 x 40 cm) nanesieme 2/3 mrveničkového cesta a pritlačíme. Zvyšok mrveničky zmiešame s 2 PL hotovej makovej náplne a odložíme bokom. Vložíme do predhriatej rúry a predpečieme.

Elektrická rúra: 180 °C
Teplovzdušná rúra: 160 °C
Plynová rúra: stupeň 3

Doba pečenia: asi 12 minút

2. Hrušky olúpeme, nakrájame na štvrtiny a odstránime jadrovníky.

3. Makovú náplň s mliekom vymiešame vareškou dohladka.

4. Na prípravu tvarohovej náplne vyšľaháme smotanu elektrickým ručným šľahačom na najvyššom stupni dotuha. V mise metličkou vymiešame tvaroh s cukrom, vanilkovým cukrom, kôrou a vajcami dohladka. Opatrne vmiešame šľahačku. Do makovej náplne vmiešame 1/3 tvarohovej náplne.

5. Hrušky naukladáme na povrch predpečeného cesta a do medzier nanesieme makovú náplň. Zvyšok tvarohovej náplne opatrne rozotrieme na povrch a posypeme makovou mrveničkou. Vložíme do rúry a pečieme pri teplote uvedenej v bode 1.

Doba pečenia: asi 55 minút

6. Koláč necháme vychladnúť, až tak ho nakrájame.

Prečítajte si aj:

Páči sa 3 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*