Leto v parku

Tento rok aj s Buty, Billy Barmanom, Crystal Fighters a mnohými ďalšími

Festival Leto v parku si už medzi Košičanmi našiel svoje stále miesto. Filmové štvrtky, hudobné piatky, divadelné soboty a nedele pre rodiny s deťmi navštívilo počas uplynulého ročníka viac ako 13 000 návštevníkov. Aj tento rok v termíne od 21. júla do 21. augusta sa preto otvoria brány areálu Kasární/Kulturpark pre všetkých tých, ktorí chcú zažiť leto s umením.

Hudobnú ponuku odštartuje tento rok spojenie mladého so stálicami. Slovenskí a čoraz populárnejší Billy Barman a hiphopové legendy WWW sú zárukou skvelého otváracieho večera. Pokračovať budeme  kultovou ostravskou kapelou BUTY a tešiť sa môžete aj na CRYSTAL FIGHTERS, hudobnú nádielku z Veľkej Británie, Groovin Heads, Longital, DVA (folklór neexistujúcich národov), Realistic Crew, Bene a Stratasoul a samozrejme domácu formácia Puding Pani Elvisovej.

Zaostávať nebude ani divadelná ponuka. Kvalitné predstavenia v „réžii“ TOY MACHINE, VOJTY ŠVEJDU, 3Téčka, DIVADLA NA PERÓNE vám spríjemnia letné večery. A tak sa už teraz môžete tešiť napríklad aj na 1. československý medzinárodne zrozumiteľný bábkový hororový psycho thriller pre nenáročného diváka 18+ NOSFERATU, predstavenie o legendárnom českom cestovateľovi, dobrodruhovi, spisovateľovi a polárnikovi Janovi Eskymo Welzlovi – ARKTICKÝ ROBINSON, ktoré sa odohráva vo veľkom iglu, či výslednú divadelnú hru, ktorá vzíde z letného divadelného workshopu.

Pre rodiny s deťmi budú opäť pripravené nedeľné predstavenia, tentokrát O HLÚPOM JANOVI, BABE YAGE, POTULNOM KABARETE (minimuzikál pre deti), ČERVENEJ ČIAPOČKE a GUĽKOVI BOMBUĽKOVI doplnené rôznymi workshopmi.

Okrem programu sú pre návštevníkov pripravené aj sprievodné podujatia a servis v podobe: prírodnej čajovne Amana so všetkým, čo k pohodovej atmosfére v parku patrí, občerstvenia, rôznych atrakcií pre deti a aj tento rok vás budú obiehať slnečné hliadky, ktoré sa postarajú o to, aby ste sa nespálili a so všetkým komfortom si užili festival Leto v parku. Areál Kasární/Kulturpark je pre verejnosť otvorený denne od 6.00 do 22.00 hod. a počas podujatí. V areáli platí prísny zákaz konzumácie vlastných alkoholických nápojov, nápojov balených v skle a drog. Pravidlom je dodržiavanie poriadku a čistoty v celom areáli.

Sledujte internetovú stránku http://www.kosice2013.sk/sk/folder/leto-v-parku/leto-v-parku, kde vždy nájdete aktuálne informácie o programe a príprave festivalu. A ak by ste sa chceli aj aktívne zapojiť, prihláste sa ako dobrovoľník Leta v parku a zažite leto s umením. Uzávierka prihlášok je 10. júla.

Celý program: Leto v parku

Zdroj: Kasárne/Kulturpark

Páči sa 5 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*