Lampášiky na balkón a záhradu

Posedenie v záhrade či na balkóne nám môžu spríjemniť blikotavé svetielka zavesené na konári stromov alebo na šnúre na bielizeň.

Potrebujeme: menšie fľaše na zaváranie (od džemu, detskej výživy, niečim špecifické), hrubší ale ohybný drôt, špagát, farbu na sklo, štetce, klieštiky, čajové sviečky

1. potrebujeme

Postup: Fľaštičky dôkladne umyjeme so saponátom, odmastíme a prípadne odstránime odlakovačom zvyšky lepidla. Necháme vyschnúť. Kontúrovacou farbou na sklo si voľne namaľujeme motív na fľašu a necháme schnúť 24 hodín.

2. obrysy s kontúrou na sklo

Použiť môžeme aj akrylovú farbu, nanášame ju klasicky štetcom. Suchá bude o 10 minút.

3. akryl 4. kontúry zaschli

Tekutou farbou na sklo následne vymaľujeme vnútro kontúr. Zároveň nanesieme farbu aj na dno fľašiek z vonkajšej strany. Do ešte vlhkej farby môžeme ostrým predmetom (špáradlom) vryť ľubovoľný vzor.

5. farba na sklo a vyrytý motív

Efekt rozliatej farby.

6. efekt stečenej farby 7. karmínová

Dno lampášov treba takisto pomaľovať. Hrdlo fľaše pevne obviažeme špagátom, na ktorom sme si uviazali aj dvoje ušká na zavesenie. Ušká by mali byť presne oproti sebe, aby lampášik visel rovno.

8. spodok lampášikov

Z drôtu si kliešťami odštikneme asi 25 centimetrový kus a oba konce drôtu zakrútime. Drôtik ohneme na polovicu, čím vznikne rúčka lampáša. Oba zakrútené konce rúčky už len stačí prevliecť cez špagátové ušká lampášika a náš výtvor je hotový.

9. rúčka z drôtu 10. lampášiky 11. lampáš

Poslednou bodkou bude počkať na večer, vložiť do lampáša zapálenú čajovú sviečku a zavesiť ho na konár stromu. Atmosféra zaručená :) .

12. na balkóne 13. za dňa 14. na konári 15. za noci

Na iné verzie použijeme aj: papierové obrúsky s peknými motívmi, lepidlo na servítkovú techniku, nožnice, korálky, mušličky…

Namiesto maľovania lampáš ozdobíme servítkovou technikou. Na drôtenú rúčku alebo špagátik môžeme pripevniť a navliecť rôzne korálky alebo malé mušličky.

Tip: Do lampášika môžete vložiť i sviečku proti komárom alebo vonnú sviecu.

Foto: Oslavuj.sk

Text: Postup podľa Lizy zrealizovala Lusi.

Páči sa 11 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*