Kathushkine kulinárium na pokračovanie… LXXVIII. diel

S príchuťou blížiaceho sa leta vám prinášame aj odľahčenú podobu fazuľovej polievky. Jej príprava je nenáročná a cena minimálna. Dochuťte si ju čerstvou zeleninkou z trhu podľa vlastnej chuti.

Ľahká fazuľová polievka

Potrebujeme:

Maslovú fazuľu, 2 mrkvy, kúsok karfiolu, 1 l zeleninového vývaru, 1 cibuľu, extra panenský olivový olej, kúsok morskej riasy, zopár strukov hrášku.

Postup:

Fazuľu prepláchneme a namočíme na pár hodín do čistej filtrovanej vody. Cibuľu ošúpeme a nakrájame nadrobno, mrkvu nakrájame na tenké plátky, karfiol rozdelíme na drobné ružičky.

Na oleji speníme cibuľu, pridáme stečenú fazuľu a morskú riasu, zalejeme vodou tak, aby bola fazuľa zakrytá a privedieme k varu. Pridáme trochu studenej vody a opäť privedieme k varu. Stíšime oheň a varíme, kým fazuľa takmer úplne nezmäkne.

Pridáme mrkvu a karfiol, dolejeme vývarom a varíme zopár minút do zmäknutia. Odstavíme z plynu a posypeme majoránom. Počas servírovania vhodíme do taniera zopár čerstvo vylúskaných hráškov.

Kathushkin tip:

„Polievku nesolíme, slanosť chytí od vývaru a morskej riasy. Pri príprave použite bio zeleninový vývar v prášku a sušené riasy Wakame alebo Kombu. Kúpite ich v predajniach so zdravou výživou.“

Foto:Kathushka

Prečítajte si aj:

Páči sa 3 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*