Kathushkine kulinárium na pokračovanie… LIII. diel

Po dlhom čase opäť prinášame jedlo s mäsovou zložkou. ;)  Predstavujeme vám kurací vývar na netradičný spôsob s nádychom ázijskej kuchyne. Hlavnými ingredienciami sú ryžové rezance, zázvor, kuracie mäsko a šampiňóny.

Polievka s ryžovými rezancami

Potrebujeme:

2 kuracie rezne, 1 pór, 1 mrkvu, 250 g šampiňónov, 1 čili papričku, kúsok čerstvého zázvoru, 200 g ryžových rezancov, 1 KL sójovej omáčky, 2 PL ryžového vína (alebo bieleho dezertného vína), 2 PL hladkolistého petržlenu, morskú soľ, mleté čierne korenie.

Postup:

Mäso nakrájame na menšie kocky (veľkosť jedného sústa), vložíme do hrnca a zalejeme litrom studenej vody. Osolíme, privedieme k varu a varíme asi 15 minút.

Medzitým si očistíme pór a nakrájame na kolieska. Šampiňóny opláchneme a nakrájame na štvrtinky. Čili papričku umyjeme, pozdĺžne rozpolíme, odstránime z nej semienka a nakrájame na tenké prúžky. Kúsok zázvoru olúpeme a nakrájame na drobné kocky. Všetko pridáme do polievky a varíme ďalších 10 minút. Krátko pred dovarením pridáme sójovú omáčku a víno.

Medzitým si pripravíme rezance podľa návodu, necháme ich odkvapkať, a potom pridáme do hotovej polievky. V miskách posypeme petržlenom.

Kathushkin tip:

“Musím sa priznať, že nie som milovníčkou húb, preto som v tej mojej polievočke šampiňóny vynechala. Naviac som  však hotovú polievku posypala vločkami riasy Nori. S čili papričkou narábajte opatrne a jej množstvo prispôsobte vašej láske k pálivému.”

Foto: Kathushka

Prečítajte si aj:

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*