Kúpanie dieťatka vo veľkej vani

Váš drobček úspešne oslávil pol roka, dokáže sedieť a detská plastová vanička je mu zrazu pritesná. Kúpanie býva čoraz väčší boj a viac, než dieťa, ste mokrá vy, dlážka, stôl a všetko okolo. Prišiel čas na veľkú vaňu. Ako to zvládnuť? Pomôže veľa hračiek.

Najprv príprava. Voda vo vani by mala byť o niekoľko stupňov chladnejšia, než tá, v ktorej sa kúpete vy. Každé bábätko poteší, ak do nej pridáte aj trochu peny do kúpeľa. Vyberajte však takú, ktorá je vhodná pre detskú pokožku. Okolo vane si pripravte všetko, čo nesmie chýbať – šampón, mydlo, detská rukavica, osuška a pyžamko (tie si prichystajte trochu ďalej od vane, pre prípad nečakanej mokrej sprchy). Do vane poukladajte niekoľko plávajúcich gumených hračiek, aby mohli dieťa zaujať už v momente, keď ho vkladáte do vody.

Najprv dovoľte drobčekovi skúsiť vodu rukou, potom začnite jednou nôžkou, druhou a napokon dieťa opatrne posaďte. Aby sa nešmyklo, neustále ho držte za ruku alebo mu podopierajte chrbátik. S umývaním sa neponáhľajte, vaňa je predsa miestom na oddych a netradičné hry. Vodný mlynček, sitko, lievik, naťahovacie lodičky s vrtuľkou, pískacie kačičky, gumené knižky, farbičky do vody, bublifuky do vane, rybky a penové nálepky, to všetko dokáže podnietiť detskú fantáziu a kreativitu. A netreba zabúdať ani na hry bez ďalších pomôcok, ako penové účesy a striekanie z fľaše.

Ak je dieťa zaujaté, môžete začať s umývaním. Drobčeka pevne držte jednou rukou, mydlite ho druhou a vzápätí oplachujte. Pri umývaní vláskov postupujte podobne, no dajte pozor, aby sa šampón nedostal do očí. Aj keď neštípe, deťom to bude isto nepríjemné. Od vane nikdy neodbiehajte, drobné pošmyknutie či pokus vstať vo vani môže bez vašej prítomnosti skončiť katastrofou.

Po kúpaní drobca opatrne vyberte z vane a dôkladne poutierajte. Detská osuška, ktorú kúpite napríklad v e-shope s detským oblečením iDO, by mala byť mäkká, vyrobená prevažne s bavlny s dobrou savou schopnosťou. Nezabudnite na priestor medzi prštekmi, pod pazuchami a medzi nôžkami, kde sa drží vlhkosť najviac. Dovoľte dieťaťu, aby si jednu hračku z vane zobralo so sebou a pomôžte mu ju poriadne osušiť. Zvyšné hračky opláchnite čistou vodou a nechajte vysušiť v plastovom držiaku s dierkami, aby sa medzi nimi nevytvorila pleseň. Takto budú vždy pripravené na ďalšie kúpeľňové dobrodružstvá. Prajeme vám príjemnú zábavu :)

Prečítajte si aj:

Páči sa 2 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*