Koláčiky červené čiapočky

Milé koláčiky potešia najmä deti. Červené čiapočky môžete piecť a zdobiť spolu s nimi.

Obtiažnosť prípravy: ľahká
Doba prípravy: cca 30 minút
Doba pečenia: cca 12 minút (1 plech)
Vystačí na: cca 32 kúskov

Potrebujeme:

Na cesto: 300 g hladkej múky, na špičku noža Kypriaceho prášku do pečiva Dr.Oetker, 1 zarovnaná KL perníkového korenia, 125 g cukru, 1 balíček Vanilínového cukru Dr.Oetker, 125 g zmäknutého masla alebo margarínu, 1 vajce, 2 PL mlieka

Na ozdobenie: 150 g práškového cukru, 4 PL studenej vody, 1 balíček Tortového želé červeného Dr.Oetker, Zdobenie 4 druhy biele Dr.Oetker

Ešte potrebujeme: 2 plechy na pečenie (30 x 40 cm)

Postup:

1. Na prípravu cesta v mise zmiešame múku s kypriacim práškom, korením, cukrom a vanilínovým cukrom. Pridáme maslo alebo margarín, vajce, mlieko a ručne vypracujeme dohladka. Cesto necháme asi hodinu odpočívať pri izbovej teplote.

2. Na pomúčenej pracovnej ploche cesto pomocou váľka vyvaľkáme na obdĺžnik (24 x 12 cm). Obdĺžnik nakrájame na 4 menšie obdĺžniky (6 x 12 cm) a priečne rozkrojíme tak, aby nám vzniklo 8 trojuholníčkov. Trojuholníčky naukladáme na plech vyložený papierom na pečenie. Vrchné časti trojuholníčkov preložíme šikmo a spodné časti rovno tak, aby sme vytvarovali čiapočky. Vložíme do predhriatej rúry a pečieme.

Elektrická rúra: 180 °C
Teplovzdušná rúra: 160 °C
Plynová rúra: stupeň 3
Doba pečenia: asi 12 minút (1 plech)

3. Čiapočky necháme vychladnúť.

4. Na ozdobenie v miske zmiešame práškový cukor s vodou. Odoberieme asi 2 PL bokom a do zvyšku polevy vmiešame tortové želé. Čiapočky ozdobíme polevou a zdobením podľa vlastnej fantázie.

TIPY: Pri tvarovaní čiapočiek odporúčame použiť nôž. V dobre uzatvárateľnej dóze môžeme čiapočky skladovať približne 3 týždne.

Prečítajte si aj:

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*