Koláč z lásky

V rámci valentínovského obdobia sme si spomenuli na obľúbený a rýchly dezert, ktorý zvládnu aj začiatočníci. Koláč z kyslého mlieka nemusí byť nakrájaný len na kocky. Pozrite sa, ako chutne vyzerajú tieto sladké srdiečka upečené z lásky.

koláč z kyslého mlieka

Koláč z kyslého mlieka

Príprava toho zákusku je preto taká jednoduchá, lebo nepotrebujete žiadnu váhu. Vašou mierkou bude pohár alebo hrnček. Možno ste sa už stretli s názvom “hrnčekový koláč”, ktorý sa podľa surovín robieva na viacero spôsobov.

Potrebujeme:

3 poháre kyslého mlieka (alebo acidofilného), 2 poháre kryštálového cukru, 3 poháre hrubej múky, 1 pohár oleja, 1 PL sódy bikarbóny, 2 – 3 PL kakaa, hrsť posekaných orechov, sušených hrozienok, prípadne brusníc.

Postup:

Všetky ingrediencie spolu vymiešame, nalejeme na vymastený  a múkou vysypaný plech. Pečieme vo vyhriatej rúre na 180 stupňov cca 30 minút.

5 tipov:

  1. Po upečení ešte teplý koláč potrieme pikantným džemom a necháme ho vychladnúť.
  2. Formičkou v tvare srdca povykrajujeme koláčiky, ktoré rôzne dozdobíme.
  3. Boky srdiečka potrieme pomocou štetca roztopenou čokoládou a obsypeme strúhaným kokosom či hrubšie zomletými orechmi.
  4. Povrch koláčika necháme džemový alebo ho namočíme do čokolády a prizdobíme mandľou či kandizovanou čerešňou.
  5. Hotové valentínske koláčiky vložíme do papierových košíčkov na muffiny alebo ich naservírujeme na tanierik s jahodami.

Takto nadekorovaným dezertom si na Valentína (ale aj inokedy) uctíte všetkých, ktorých máte radi. :)

Foto: Ivan Kostitras

Prečítajte si aj:

Páči sa 8 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*