Koláč s plnenými jablkami

Keď si predstavíme slivky naložené v rume so škoricou, nič viac nepotrebujeme. No v kráľovskom koláči sa so slivkami snúbia i pečené jablká a vanilkový krém. Kto odolá?

Potrebujeme:

Na náplň: 200 g sušených sliviek, 4 PL rumu, 1 zarovnaná KL mletej škorice, 1 balíček Zlatého klasu Dr.Oetker (a 40 g), 2 vrchovaté PL cukru, 750 ml smotany na šľahanie, 12 malých jabĺk

Na cesto: 250 g hladkej múky, 150 g cukru, 1 balíček Vanilínového cukru Dr.Oetker, 150 g zmäknutého masla alebo margarínu, 1 vajce

Na ozdobenie: 50 g mandľových plátkov

Postup:

1. Na prípravu náplne nakrájame slivky na malé kúsky. Pridáme rum a škoricu, premiešame a necháme asi 1 hodinu odležať.

2. Zo Zlatého klasu uvaríme krém podľa návodu na obale s cukrom a 750 ml smotany. Za občasného premiešania krém necháme vychladnúť. Jablká olúpeme a pomocou vykrajovača jadrovníkov odstránime jadrovníky.

3. Na prípravu cesta v mise zmiešame múku s cukrom a vanilínovým cukrom. Pridáme maslo alebo margarín a vajce a ručne vypracujeme hladké cesto. Viac ako polovicu cesta vyvaľkáme na pomúčenej pracovnej ploche a vložíme na dno vymastenej tortovej formy (Ø 26 cm). Vložíme do predhriatej rúry a predpečieme.

Elektrická rúra: 180 °C
Teplovzdušná rúra: 160 °C
Plynová rúra: stupeň 3
Doba pečenia: asi 15 minút

4. Korpus necháme vychladnúť. Zo zvyšného cesta vytvarujeme dlhší valček a rukou pritlačíme k okraju formy tak, aby sme vytvorili okraj vysoký asi 4 cm.

5. Jablká naukladáme vedľa seba na korpus a naplníme slivkami. Medzi jablká nanesieme krém a povrch ozdobíme plátkami mandlí. Vložíme do rúry a dopečieme pri teplote uvedenej v bode 3 ďalších cca 70 minút.

6. Koláč necháme vo forme vychladnúť.

Skrátka neodolateľný!

Prečítajte si aj:

Páči sa 2 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*