Kathushkine kulinárium na pokračovanie… LXXVI. diel

Pri príležitosti vydania 75. diela Kathushkinho kulinária sme pre vás pripravili doplnené vydanie elektronickej kuchárky. Je voľne a zdarma dostupná pre všetkých, ktorí si ju objednajú: TU. Kathushka na konci článku avizovala, že s prekvapeniami nekončíme. Novú etapu jedinečného kulinária, ktoré nájdete len na www.oslavuj.sk, odštartovala zmena dizajnu. Čo poviete na tento retro štýl? ;)

S novým dizajnom sa v kulináriu chceme poďakovať všetkým mamkám. Práve im je na počesť Dňa matiek venovaný 76. diel. Pripravte aj vy na nedeľu svojim mamám niečo chutné od srdca. Čo tak sladké zdravé prekvapenie z čerstvého kokosu, ktoré má každý casino online rád? Kokosový kmeň nás oslovil nenáročnou prípravou bez pečenia.

Kokosový kmeň

Potrebujeme:

Misku čerstvo nastrúhaného kokosu, mletý klinček, hrsť orechov, vanilku, 3 hrsti hrozienok, agávový sirup, kokosové maslo.

Postup:

Do troch štvrtín strúhaného kokosu pomelieme hrsť orechov, rozmixujeme hrozienka namočené vo vode, pridáme lyžicu kokosového masla a trochu klinčeka. Premiešame a zo vzniknutej hmoty vyváľame medzi 2 mikroténovými vrecúškami placku. Pokiaľ sa cesto drobí, pridáme kokosový olej.

Do zvyšnej štvrtiny hmoty pridáme vanilku, agávový sirup a kokosové maslo. Rozotrieme na placku a pomocou mikroténového vrecka stočíme. V chladničke necháme stuhnúť.

Kathushkin tip:

Kokosový orech rozbijeme (predtým z neho vylejeme mliečko) a biely kokos vydlabeme. Pre urýchlenie práce ho nemusíme strúhať, iba ho rozsekáme v kuchynskom robote.”

Foto: Kathushka

Prečítajte si aj:

Páči sa 5 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*