Kávová torta s višňami

Koncom augusta sme sa vás na našej Facebook stránke pýtali, aký recept si prajete na pondelok – či kávovú tortu s višňami, alebo slané pečivo. Tesne vyhrala torta, takže dnes vám prinášame sľúbený recept. Tento zákusok mal veľký úspech na oslave 1. výročia Oslavuj.sk. Možno vďaka neobvyklej kombinácii lahodnej kávy a šťavnatých višní, ktorých je v dezerte neúrekom. Verte, že táto delikátna svieža torta uspokojí chuťové poháriky nielen milovníkom kávy.

Potrebujeme:

Na cesto – 5 vajec, 150 g kryštálového cukru, 20 g kakaa, 160 g múky, 1 PL mletej kávy, ½ balíka kypriaceho prášku, 1 KL škorice.

Na kávovú náplň – 200 ml mlieka, 60 g krupicového cukru, ½ balíka vanilkového cukru, 1 PL mletej kávy, 2 PL rumu, 150 g masla.

Na višňovú náplň – 250 ml višňovej šťavy (alebo džúsu), 50 g cukru, 200 g višní, 1 balík vanilkového pudingu.

Na ozdobu – čokoládovú polevu, višne, šľahačku.

Postup:

Cesto – Bielky s cukrom vyšľaháme na tuhý sneh. Vmiešame žĺtky a ostatné suroviny. Pečieme v tortovej forme pri teplote 160 stupňov 45 minút. Necháme vychladnúť a dvakrát prekrojíme, aby vznikli tri korpusy.

Kávová náplň – Z ingrediencií uvaríme puding. Necháme vychladiť a následne do neho vmiešame rum, kávu a maslo.

Višňová náplň – Puding uvaríme s višňovou šťavou. Do ešte horúcej zmesi vmiešame vykôstkované višne.

Polovicou kávového krému spojíme spodný a stredný korpus, vložíme naspäť do tortovej formy a dáme stuhnúť do chladničky. Následne na stredný korpus natrieme višňovú plnku a spojíme s vrchným korpusom. Jemne pritlačíme a opäť vložíme do chladničky. Po stuhnutí tortu vyberieme z formy a jej povrch aj okraje natrieme zvyšným kávovým krémom. Opäť dáme stuhnúť do chladničky. Na záver vychladenú tortu potrieme tekutou čokoládou a dozdobíme šľahačkou a višňami.

O týždeň sa môžu tešiť na recept tí z vás, ktorí na oslavách vyhľadávajú slané pečivo! :)

Prečítajte si aj:

Foto: Oslavuj.sk

Páči sa 6 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*