Kathushkine kulinárium na pokračovanie… XXXII. diel

Baklažán je ten druh zeleniny, ktorý treba správne dochutiť, aby ste z neho vykúzlili hotovú lahôdku. Siahnite po tymiáne a valeriánke poľnej. Spolu s mexickými ingredienciami ukuchtíte cestoviny hodné skutočnej fiesty! :)

Mimochodom, vyskúšali ste už domáce bezvaječné cestoviny?

Baklažán s pórom a cestovinami

Potrebujeme:

1 baklažán, 1 malý pór, 1 menšiu cibuľu, pikantný kečup, zeleninový vývar, olivový olej, 2 KL paprikovej pasty, 2 strúčiky cesnaku, pol konzervy sterilizovanej mexickej zeleniny, cestoviny, valeriánku poľnú, lístky tymiánu.

Postup:

Baklažán ošúpeme, nakrájame na hranolčeky, osolíme a necháme desať minút odstáť. Medzitým si na olivovom oleji orestujeme nadrobno pokrájanú cibuľu s pórom.

Osušené hranolčeky baklažánu prihodíme k póru, osolíme a opečieme. Podlejeme vývarom, pridáme prelisované strúčiky cesnaku, pikantný kečup, paprikovú pastu, premiešame a spolu dusíme domäkka.

Na záver pridáme mexickú zeleninu a lístky tymiánu. Podávame s uvarenými cestovinami, dozdobíme lístkami valeriánky.


Kathushkin tip:

„Tento chutný pokrm môžete podávať aj s domácim bezkváskovým chlebom a s kúskami uvareného kuracieho mäsa. Namiesto kečupu a paprikovej pasty odporúčam radšej použiť zopár kvapiek olivového oleja s naloženými čili papričkami alebo lyžičku šťavy z čerstvého zázvoru. Radšej ako konzervovanú mexickú zmes zeleniny použite uvarenú fazuľu a mrazenú kukuricu.
Táto kombinácia a spôsob úpravy vám zaručí, že baklažán bude chutiť aj tomu najzarytejšiemu skeptikovi.” :)

Foto: Kathushka

Páči sa 7 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*