Kathushkine kulinárium na pokračovanie… XXVIII. diel

Prvé májové kulinárium je určené pre všetkých oslávencov a mamičky, ktoré v nedeľu slávia svoj Deň matiek.
Sacherova torta sa však hodí aj na všedný deň, ktorý zľahka premení na malú slávnosť. :)
A keďže momentálne žijeme tými majstrovstvami, dovoľte nám spomenúť, že sacherku isto ocenia aj hokejoví víťazi. Dúfajme, že to budú “tí naši”.

Sacherova torta

Potrebujeme:

160 g jemnej horkej čokolády, 150 g masla, 130 g cukru, 150 g preosiatej múky, 6 vajec, vanilkový cukor, kypriaci prášok, marhuľový lekvár, čokoládovú polevu.

Postup:

Vo vodnom kúpeli rozohrejeme horkú čokoládu a z vajec oddelíme žĺtky od bielkov. Z bielkov a štipky soli vyšľaháme tuhý sneh.

Maslo s cukrom vymiešame do penista a postupne doň pridávame žĺtky a vanilínový cukor. Do žĺtkovej zmesi postupne vmiešame tekutú čokoládu a potom sneh. Napokon do hmoty primiešame preosiatu múku s kypriacim práškom. Cesto mobile casino vlejeme do vymastenej tortovej formy vysypanej strúhankou a pri teplote 180 °C ho pečieme asi 40 minút.

Vychladnutý korpus vodorovne prekrojíme. Spodný plát potrieme marhuľovým lekvárom, prikryjeme ho druhým plátom a tortu potrieme čokoládovou polevou.

Kathushkin tip:

„Aj túto tortu si je možné ozdraviť jednoducho použitím hnedého cukru namiesto klasického bieleho. Minimálne polovičný podiel múky nahraďte celozrnnou a namiesto kypriaceho prášku do pečiva vyskúšajte vínny kameň. V závislosti od toho, pre koho je torta určená, vyzdobte lentilkovým srdiečkom pre mamičku alebo výherným ohňostrojom pre hokejových majstrov!” :)

Foto: Kathushka

Páči sa 7 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*