Kathushkine kulinárium na pokračovanie… XXVII. diel

Naša pilná gazdinka Kathushka dnes dovolí všetkým našim čitateľom nahliadnuť do jej rodinného trezoru. Predstavuje totiž tradičný makovník, vďaka ktorému sa jej mamka i babka stali vychýrenými kuchárkami. A v čom sa závin odlišuje od ostatných? Je výnimočne šťavnatý.

Mamičkin makovník

Potrebujeme:

Na cesto (suroviny na 4 záviny): 1 kg polohrubej múky, 3 celé vajcia, 1 prášok do pečiva, trocha soli, 300 ml oleja, 1 balenie droždia, 0,5 l mlieka, 5 lyžíc cukru.

Na plnku (plnka na jeden závin): 220 g maku, 200 g cukru, vanilku, 100 ml mlieka alebo vody, pomarančovú kôru.

Postup:

Všetky suroviny na cesto spolu s urobeným kváskom poriadne vymiesime a necháme chvíľu vykysnúť. Zatiaľ si pripravíme plnku.

Cukor povaríme s mliekom (alebo vodou), pridáme pomletý mak, pomarančovú kôru a vanilku. Plnku chvíľu varíme, ak treba, jemne ju rozriedime.

Cesto následne opäť krátko na pomúčnenej doske miesime. Rozdelíme ho na 4 časti, vezmeme si jednu z nich a natenko ju rozvaľkáme. Natrieme plnkou a stočíme do závinu. Vložíme na pekáč a necháme kysnúť, kým sa rozohreje rúra.

Pred pečením makovník popicháme vidličkou a potrieme olejom. Po upečení opäť potrieme olejom, necháme vychladnúť, a potom zakryjeme utierkou, aby online casino nevyschol.

6 Kathushkiných tipov ako si ozdraviť tento recept:

Na to, aby sme si ozdravili tento hriešne sladký recept, je potrebné urobiť viacero úprav.

  1. Múku odporúčam použiť v pomere 50:50 klasická a celozrnná múka, prípadne aj vyšší pomer celozrnnej múky. Rozdiel v konzistencii cesta a jeho chuti vôbec nezistíte.
  2. Miesto klasického prášku do pečiva použite vínny kameň (je bez fosfátu a lepku).
  3. Mlieko nahraďte vo vode rozpustnou práškovou alternatívou mlieka (sójovým, pohánkovým, ryžovým mliekom).
  4. 200 g cukru v plnke nahraďte 150 g hnedého cukru (sladkosť si to ponechá takú akurátnu).
  5. Pomarančovú kôru môžete nahradiť aj citrónovou.
  6. Rozvaľkané cesto natierajte hrubou vrstvou plnky od kraja až do jeho štyroch pätín dĺžky. Makovník tak bude plný plnky a nebude suchý.

Pri spracovávaní cesta sa stane vaším veľkým pomocníkom pekárnička na chlieb, ak ju máte, neváhajte ju použiť. Na spodok vložte všetky tekuté suroviny, navrch tuhé. Dôkladne si však zvážte, či vaša pekárnička je dostatočne veľká na to, aby zvládla umiesiť kilo múky a pol litra vody.

PS PS: To, že ste postupovali správne, zistíte podľa toho, že vám mamičkin makovník VŽDY od množstva plnky jemne praskne. Ak sa vám tak stalo – GRATULUJEM! Je to on! Je jemný, chutný, šťavnatý a práve preto ho tak zbožňujeme. :)

Foto: Kathushka

Páči sa 7 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*