Kathushkine kulinárium na pokračovanie… XXIX. diel

Tému grilovačiek aj balkónových párty sme už načrtli a veru budeme sa jej v najbližšom období venovať pravidelnejšie. Kathushka preto nezaháľa a do svojho kulinária pripravila niečo priam šokujúce. Prvýkrát za osem mesiacov existencie tejto rubriky predstavuje naša redaktorka svoj recept, v ktorom hrá hlavnú úlohu kusisko mäsa! :)

Grilovaná hovädzia sviečkovica so zeleninou

Potrebujeme:

Mäso a marináda: 4 plátky kvalitnej hovädzej sviečkovice, sójovú omáčku Tamari, chren, 1 strúčik cesnaku, 1 KL medu, 1 PL olivového oleja, soľ, mleté čierne korenie, bylinky.

Šalát: červenú a bielu kapustu, papriku, paradajky, bielu a červenú reďkev, 3 mrkvy, 1 cviklu a 4 kelové listy.

Postup:

Mäso dôkladne očistíme, umyjeme a necháme odkvapkať na papierovom obrúsku. Zatiaľ si pripravíme marinádu. Olivový olej, sójovú omáčku a med zmiešame a dochutíme pretlačeným cesnakom, čerstvo nastrúhaným koreňom chrenu, soľou, korením a bylinkami. Všetko premiešame a marinádou potrieme pripravené plátky mäsa. Necháme aspoň hodinu v chladničke marinovať. Potom grilujeme podľa chuti na kompaktnom alebo klasickom grile.

Šalát si pripravíme tak, že všetku zeleninu (okrem 2 mrkiev a kelových listov) umyjeme, ošúpeme a nakrájame alebo najemno nastrúhame (cviklu a mrkvu) do misy. Premiešame. Môžeme dochutiť olivovým olejom a posypať čerstvo nastrúhaným chrenom.

Zvyšné 2 mrkvy očistíme, prekrojíme na polovicu a pozdĺžne prepolíme. Dostaneme tak 8 kúskov. Kelové listy umyjeme a stredovú hrubú stonku vyrežeme. Z každého kelového listu tak dostaneme 2 polovice. Mrkvu aj kelové listy dáme blanšírovať do vriacej posolenej vody (mrkvu 5 minút, kelové listy 2 minúty) a potom z nich vyrobíme obaľované batôžteky - mrkvu obalíme kelovým listom. Podávame teplé.

Kathushkin tip:

„Najdôležitejší je výber čerstvého kvalitného mäsa. Ak vlastníte kompaktný gril, toto jedlo je taktiež skvelým tipom na balkónovú grilovačku. Vodu po blanšírovanej zeleninke nevylievajte, ale použite ako základ do polievky namiesto zeleninového vývaru.”

Foto: Kathushka

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*