Kathushkine kulinárium na pokračovanie… XLV. diel

Do dnešného kulinária sme pripravili recept na obed podľa známej českej biokuchárky Hanky Zemanovej. Tá je v súčasnosti jednou z najuznávanejších nezávislých odborníkov na biopotraviny. Spolupracuje s médiami na témy týkajúce sa zdravého biovarenia a ekologicky šetrného životného štýlu. Na konte má dve kuchárky.

Vychutnajte si teda netradičný fazuľový guláš so zázvorom. Už teraz avizujeme, že nabudúce si ukážeme, ako si ku gulášu pripraviť prílohu –  kukuričnú polentu.

Fazuľový guláš so zázvorom

Potrebujeme:

200 g biofazúľ “červená ľadvina”, panenský sezamový olej, 1 KL drvenej rasce, 1 KL sušeného zázvoru, 3 – 4 cibule, 1 mrkvu, kúsok červenej repy (len pre farbu, nemusí byť), morskú soľ, 1 – 2 strúčiky cesnaku.

Postup:

Opláchnuté fazule cez noc namočíme. Vodu zlejeme a na varenie použijeme novú. Vložíme do hrnca, zalejeme vodou tak, aby fazuľa bola ponorená. Stráviteľnosť zlepšíme pridaním morskej riasy (napr. Kombu). Privedieme k varu, pridáme trošku studenej vody (tzv. šoková metóda) a opäť privedieme k varu. Nesolíme, varíme až do zmäknutia.

Vo väčšom kastróliku na oleji osmažíme cibuľu, pridáme drvenú rascu a sušený zázvor, soľ, uvarenú fazuľu, najemno nastrúhanú mrkvu a červenú repu a pretlačený cesnak. Podlejeme zvyšným vývarom z fazúľ, priklopíme a dusíme 15 až 20 minút. Občas premiešame. Podľa potreby podlejeme.

Sami si korigujeme, aký hustý chceme guláš – buď ho zriedime pridaním vody alebo ho zahustíme jej odparením. Servírujeme s kukuričnou polentou.

Kathushkin tip:

“Toto chutné jedlo je výživné a fantasticky sýte. Na svoje si pri ňom prídu aj vegáni, pre ktorých to môže byť ideálna náhrada klasických gulášových jedál. Na záver môžeme dozdobiť rôznymi čerstvými vňaťami alebo šalátom.”

Foto: Kathushka

Prečítajte si aj:

Páči sa 6 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*