Kathushkine kulinárium na pokračovanie… XLII. diel

Máte radi ryby a grilovačky zároveň? Dnešné kulinárium prináša originálny tip na netradičný “trojobal“. Zabaľte morskú rybku do zmesi z koriandra, kokosu a zázvoru a pripravte tak rodine niečo nové.

Ryba v koriandrovom obale

Potrebujeme:

1 zväzok čerstvého koriandru, 1 strúčik cesnaku, šťavu z 1 citróna, 1 cm zázvoru, 1 zelenú čili papričku (zbavenú semien), 1 KL trstinového cukru, 100 g sušeného kokosu, soľ, 3 PL masla, 800 g filiet z morských rýb.

Postup:

Rúru predhrejeme na 180 stupňov. Koriander, cesnak, šťavu z citróna, zázvor a čili rozmixujeme. Potom do zmesi pridáme cukor, kokos a soľ.

Pripravíme si 4 veľké kusy alobalu, jemne ich vymažeme maslom, doprostred každého dáme 2 lyžice zmesi a na ňu jednu porciu ryby. Povrch pokryjeme zvyšnou zmesou a kúskom masla. Fóliu zabalíme a dáme piecť na plechu, ktorý sme vyložili papierom na pečenie. Pečieme 20 minút. Podávame s ryžou.

Kathushkin tip:

„Samozrejme, že pokiaľ nezoženieme čerstvý zväzok koriandru, svoju drobnú službu urobí aj ten mletý. Túto pochúťku v alobale si pokojne môžete pripraviť a ugrilovať aj na teple uhlíkov v prírode. V tom prípade rybku nezabudnite počas grilovania otočiť.”

Foto: Kathushka

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*