Kathushkine kulinárium na pokračovanie… XCVI. diel

S blížiacou sa Veľkou nocou siaha Kathushka po rodinnej kuchárke. Vybrala svoje najobľúbenejšie rezy, ktoré jej na každý sviatok s láskou piekla mamička. Kathushka ich jemne upravila na svoj zdravší obraz. Ponúknite sa v prichádzajúcom čase jari.

Špaldovo-orechové rezy

Potrebujeme:

Na cesto: 50 dg celozrnnej špaldovej múky, 125 g tuku na pečenie, 125 g masla, 1 balíček sušeného droždia, 1 vajce, 1 PL melasy, 1 dl sójového mlieka, štipku soli.

Na náplň: domáci lekvár (napr. marhuľový, ríbezľový) a zhruba 2 hrste mletých orechov.

čokoládovú polevu z kvalitnej čokolády

Postup:

Z droždia, melasy, vody a trošky mlieka urobíme kvások, ktorý necháme nakysnúť. Z múky, soli, vajca, kvásku, mlieka, rozpusteného a vychladnutého masla a tuku vypracujeme cesto, ktoré rozdelíme na 3 pláty.

Jeden plát vyvaľkáme, dáme na plech, potrieme lekvárom buy Viagra 100mg online a posypeme orechami. Postup zopakujeme aj s druhým plátom cesta. Napokon všetko zakryjeme tretím plátom, popicháme vidličkou a pečieme doružova. Po vychladnutí polejeme čokoládovou  polevou.

Kathushkine kulinárium nájdete už aj na Facebooku.

Kathushkin tip:

“Ako čokoládovú polevu som použila mix 60% a 100% čokoládových dropsov belgickej čokolády z čokoládovne. Tie som v parnom kúpeli roztopila spolu s 50 g masla, aby poleva získala jemnejšiu konzistenciu.”

PS PS: Stiahnite si zdarma elektronickú kuchárku Kathushkine kulináriumTU.

Foto: Katharina Kosturska

Prečítajte si aj:

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*