Kathushkine kulinárium na pokračovanie… XCIII. diel

Máme pre vás rýchly tip na koláč k zajtrajším polročným prázdninám pre vašich školákov. Pripravte im jablkovo-makovú štrudľu podľa Kathushkinho receptu. Neobsahuje totiž ani gram cukru! Aj tak je sladkým darčekom.

Jablkovo-maková štrúdľa

Potrebujeme:

Na 2 záviny: lístkové cesto (pozri Kulinárium 24), 4 veľké jablká, mletý mak, hrnček hrozienok (aspoň na 1 hodinu namočených vo vode) a mletú škoricu.

Postup:

Namočené hrozienka rozsekáme v kuchynskom robote nadrobno a prisypeme k nim mak. Všetko premiešame. V prípade potreby pridáme niekoľko lyžíc vody z hrozienok. Musíme získať jemne vlhkú masu, ktorá potom bude tvoriť plnku závinu. Jablká ošúpeme a nastrúhame nahrubo.

Cesto rozdelíme na 2 časti a vyvaľkáme na tenký plát. Rozložíme naň makovo-hrozienkovú masu, položíme vrstvu jabĺk a posypeme škoricou. Môžeme pridať zopár celých hrozienok. Všetko stočíme do závinu, ten narežeme ako na obrázku alebo popicháme vidličkou a pečieme cca 30 minút na 180. stupňoch.

Kathushkine kulinárium nájdete už aj na Facebooku.

Kathushkin tip:

„Príprava tejto štrúdle je veľmi rýchla a pomerne zdravá. Všimnite si, že online slots namiesto cukru sme plnku dosladili hrozienkami. Ak namiesto kúpeného lístkového cesta použijete na výrobu vlastné celozrnné (kulinárium 24), máte vyhrané!“

PS PS: Stiahnite si zdarma elektronickú kuchárku Kathushkine kulináriumTU.

Foto: Katharina Kosturska

Prečítajte si aj:

Páči sa 7 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*