Kathushkine kulinárium na pokračovanie… IX. diel

Nielen v predvianočnom čase, ale i počas celej zimy dobre padne hrnček čohosi teplého a voňavého. Ak nám nápoj okrem zahriatia navyše posilní imunitu alebo nás z nachladenia rovno vylieči, natrvalo sa usídli v našom “jedálničku”. Dvojicu zázračných čajov z domácej lekárničky vám prináša deviaty diel kulinária. Na zdravie!

Zázvorový a šípkový čajík

Potrebujeme:

Zázvor, šípky, vodu, citrón, med, aníz, škoricu, klinčeky.

Postup:

Zázvorový čaj:

Do litra vriacej vody pridáme 2 lyžice najemno nastrúhaného zázvoru, povaríme asi 5 minút, pred podávaním scedíme. Môžeme dochutiť medom a citrónom. Tento čaj je ako stvorený na liečbu chrípky a prechladnutia. Samozrejme, že si nezabudneme poctivo ľahnúť do postele.

Šípkový čaj:

Zo sušených šípok odrežeme tvrdé konce, rozdrvíme a minimálne na 1 hodinu namočíme do studenej vody. Potom ich v tej istej vode uvedieme do varu a necháme ešte 10 – 15 minút lúhovať. Pred pitím scedíme. Tento čaj je známy svojím vysokým obsahom vitamínu C a močopudnými účinkami.

Kathushkin tip: Oba čajíky sú fantastické pri domácej liečbe chrípok a nachladení, majú skvelú chuť, sú ľahko dostupné a pripraviť si ich môže každý z vás doma sám. Čaje si ešte zvyknem dochucovať zrniečkami anízu, borievok, škorice a klinčekov. Zvyčajne ich ani nesladím, len si vychutnávam ich lahodnú čerstvú chuť.” :)

Foto: Kathushka

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*