Írske tance na oslavách

Connemara Plesy, firemné akcie, kultúrne podujatia, to všetko sa nezaobíde bez kvalitného programu. Speváci, zabávači, hudobníci, žongléri s fľašami či aktéri rôznych netradičných šou spestrujú a spríjemňujú atmosféru rôznych večierkov.

Skupina írskych tancov, Connemara, za vami príde dokonca aj na súkromné oslavy či stužkové slávnosti. Ich vystúpenie môže byť spojené aj s výukou tradičných írskych tancov a svoje umenie predvedú aj na výchovných koncertoch pre školy.

Connemara

Tanečná skupina pochádzajúca z Banskej Bystrice si svoj názov vybrala podľa írskeho národného parku. Výučbe a prezentácii tradičných i moderných írskych tancov a choreografií v soft shoe sa venujú od roku 2001. V ich repertoári určite nechýba aj írsky stepový tanec.

Od svojho vzniku Connemara absolvovala desiatky vystúpení na plesoch, festivaloch i súťažiach a predstavila sa doma i v zahraničí. Prostredníctvom kurzov pre začiatočníkov každoročne vyučuje tradičný a moderný írsky tanec deti, mládež, i dospelých. Svojím tancom vás zoznámi s harmonickou írskou hudbou a starobylou kultúrou, formovanou už od čias Keltov. Connemara v súčasnosti pôsobí pod záštitou Súkromného centra voľného času Rossija v Banskej Bystrici.

Connemara, foto: Pavel Albert

Step či ceilí

Tanečníci zo skupiny Connemara majú v ponuke viacero blokov, ktorými vedia rezko rozprúdiť náladu na rôznorodých eventoch. Organizátori si môžu objednať moderné a tradičné írske tance v soft shoes, írsky step, tradičné írske ceilí tance a dokonca aj výuku írskych tancov.

tip na tematickú írsku párty

Pripravené sú aj hotové tanečné vstupy v trvaní od 2 min do cca 5min. Záujemcovia si môžu dohodnúť aj dlhší súvislý blok, na ktorý sa tanečníci špeciálne pripravujú. Dlhšie bloky majú choreografie poprepájané do jedného vstupu. Connemara sa vždy snaží vyhovieť potrebám a predstavám zákazníka. Preto stačí, ak si ich vystúpenie objednáte s dostatočným predstihom.

Tematická párty

Tanečníci svoje umenie írskeho tanca predviedli aj na Rytierskom plese na Zvolenskom zámku. Tematicky sa ich program teda hodí na historické festivaly na hradoch a zámkoch a na rôzne stredoveké či keltské oslavy.
Známy „zelený“ sviatok Sv. Patrika je skvelou príležitosťou na írsky večierok. Poslednú dobu sa takéto párty rozširujú aj po slovenských puboch, hlavne tých, kde sa čapujú obľúbené značky írsky pív. Skvelá príležitosť pozvať si v rámci programu skupinu Connemara.

Foto: Pavel Albert, archív Connemara

Páči sa 5 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*