Hurra Torpedo

Hurra Torpedo Košickú Tabačku v sobotu poctila vzácna návšteva. Trojica pánov v modrých teplákových súpravách z Osla. Kapela Hurra Torpedo zahrala prvé tóny svojho koncertu na panvici. Do orchestra sa pridala práčka, sporák, hriankovače, mikrovlnka a všelijaké tyče a „nástroje“, ktoré nedokážem presne pomenovať. Okrem bielej techniky ešte definujem gitaru, basu a poloholé zadky, z ktorých pri úderoch na spotrebiče postupne padali tepláky. Prirátajte si polonepríčetné výrazy, vrtenie zadkami, sexuálne ladené pohyby a kopec hluku, ktorý prekvapivo skutočne dobre znie.

Toto recesistické sebaironizujúce divadielko nie je až také prvoplánové, ako sa môže zdať. Napríklad pri coververziách popových hitov si hovorím, že v podaní nórskeho tria sa mi tie komerčné odrhovačky skutočne páčia! Britney Spears, Adele či Bonnie Tyler. Mená, ktoré dokázali ovplyvniť túto alternatívnu rockovú kapelu. Samozrejme, s poriadnou dávkou nadsádzky. Kapelu azda najviac preslávila vlastná verzia hitu Total Eclipse Of The Heart. No hudobníci nespia na vavrínoch a idú s dobou. Po precítenej interpretácii diskohitovky Poker Face (Aslagovi dokonca stiekla po líci aj slza), vyburcoval najvyšší člen kapely, Kristopher, dav k odriekaniu mantry: „All we hear is Lady Gaga, Lady GooGoo, Lady Gaga“.

Publikum skandovalo, spolupracovalo a zdá sa, že ani odlietávajúce časti smaltu zo spotrebičov nikomu neprekážali. Bradatému Egilovi isto nie, veď jednu z posledných skladieb odohral z hlavou v bubne od práčky.
Kapela zahrala dokopy na Slovenku tri koncerty, tak ma pochopiteľne zaujímalo:

Aké máte pocity zo Slovenska, Bratislavy a Košíc?

Hurra Torpedo Veľmi dobré, veľmi dobré. Páčia sa nám tunajší ľudia, sú krásni a veľmi atraktívni. Počas nášho vystúpenia robili hluk, kričali, povzbudzovali, tlieskali. Máme to veľmi radi. Milujeme to! (Smiech.)

Pred pár dňami sme hrali v Bratislave, bola tam extra show, a preto sa tam vraciame.
O Košiciach sme doteraz nepočuli, radi sme toto mesto spoznali a hlavne tunajších fanúšikov. Sme prekvapení, že o nás ľudia vedia, je to pre nás milé poznanie.

Čo vaše plány na večer?

Musíme upratať tento klub, lebo sme spravili dosť neporiadku, musíme povysávať… (smiech)

…a dať si poriadnu sprchu. Veľmi nás zaujímajú slovenské sprchy, mydlá, špongie, uteráky.

Skupina Hurra Torpedo pricestovala na Slovensko už v roku 2009. Zahrať si na festivale Bažant Pohoda už nestihli kvôli nešťastnej udalosti. Napriek tomu, že zostali z tragédie otrasení, Pohodu považujú za krásne miesto, na ktoré by sa raz opäť radi vrátili. V to leto mali šancu počuť spevácke nadanie nórskeho tria len novinári na tlačovke. Hudobníci totiž zaspievali vtipnú pesničku, v ktorej sa objavovali slovenské slová. Aj na koncerte v Košiciach pridali niečo našské. Rockovú verziu vianočných pesničiek Poďme bratia do Betléma a Pásli ovce valasi.

Ako ste sa dostali k slovenskej kolede?

Cestujeme po svete a počúvame rôzne štýly muziky, špeciálne nás zaujímajú vianočné pesničky.

Prečo práve tie?

Lebo ľudia sú na seba počas tohto obdobia dobrí, starajú sa o seba, kupujú si darčeky, jedia dobré jedlo, spievajú pekné pesničky a všetko je fajn.

Možno vám však neuniklo, že Hurra Torpedo sa pred Vianocami stali tvárami istej reklamnej kampane.
A teda je na každom, ako posúdi ich vzťah k vianočným koledám. Každopádne veselí a príjemní páni
z Nórska predviedli v našich končinách jedinečné demolačno-hudobno-divadelné vystúpenie.
A neplánovane pridaný koncert je len dôkazom, že úspešné.

Foto: Ján Radzo

Prečítajte si aj:

Páči sa 8 ľuďom.


5 komentárov k článku Hurra Torpedo

 1. Lusi

  Ďakujeme za pozitívne odozvy, koncert bol skutočne úžasný! :)

 2. LiZA

  Títo chlapci z Osla to riadne roztočili :) naša kapela “Vrbovskí víťazi”, tiež používa vo svojej tvorbe čudesné “hudobné nástroje”, ale toto je fakt hard :) úžasný článok, perfektné fotky :)

 3. lily

  ako vzdy perfektne zachytena atmosfera, tentokrat trocha blaznivej kapely :) Lusi a Ján, dakujem :)

 4. Lucik

  Zazitok na nezaplatenie :) Skvely clanok, fotky, atmosfera. Chvalim Vas ;)

 5. Kathushka

  Vyzeralo to na poriadnu zábavnú trieskanicu. Paráda! :)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*