Hruškový koláč s brusnicovou mrveničkou

Brusnicová mrvenička? Príjemná a neokukaná zmena. V kombinácii s krémom a hruškami to bude netradičný koláčik.

Potrebujeme:

Na cesto: 180 ml mlieka, 50 g masla alebo margarínu, 350 g hladkej múky, 1 balíček sušeného Droždia Dr.Oetker, 50 g cukru, 1 balíček Vanilínového cukru Dr.Oetker, štipkú soli, 1 vajce

Na náplň: 1 kg šťavnatých hrušiek alebo hruškový kompót (hmotnosť po odkvapkaní 920 g), 250 g kyslej smotany
100 g cukru, 1 balíček (40 g) Zlatého klasu Dr.Oetker, 100 ml mlieka, 2 vajcia

Na mrveničku: 60 g sušených brusníc, 90 g hladkej múky, 60 g cukru, 1 balíček Vanilínového cukru Dr.Oetker, 60 g zmäknutého masla

Postup:

1. Na prípravu cesta zohrejeme mlieko a necháme v ňom rozpustiť maslo alebo margarín. V mise zmiešame múku s droždím. Pridáme cukor, vanilínový cukor, soľ, vajce, mlieko a všetko ručne premiešame dohladka. Cesto zakryjeme a necháme na teplom mieste kysnúť tak dlho, kým sa viditeľne nezväčší jeho objem.

2. Cesto zľahka poprášime múkou, vyberieme z misy a na zľahka pomúčenej pracovnej ploche krátko premiesime. Cesto vyvaľkáme na obdĺžnik (30 x 40 cm) a pomocou valčeka prenesieme na vymastený a múkou vysypaný plech. Cesto necháme znovu kysnúť na teplom mieste asi 15 minút.

3. Na prípravu náplne olúpeme hrušky a nakrájame na tenké plátky, ktoré naukladáme na cesto (kompótované hrušky necháme odkvapkať na sitku). V mise vymiešame kyslú smotanu, cukor, puding, mlieko a vajcia dohladka. Náplň rovnomerne nanesieme na hrušky.

4. Na prípravu mrveničky nakrájame brusnice nadrobno. V mise zmiešame múku, cukor a vanilínový cukor. Pridáme maslo a všetko ručne spracujeme na mrveničku. Vmiešame brusnice a rovnomerne nanesieme na náplň. Vložíme do predhriatej rúry a pečieme.

Elektrická rúra: 180 °C
Teplovzdušná rúra: 160 °C
Plynová rúra: stupeň 3

Doba pečenia: cca 45 minút

5. Po vychladnutí koláč pocukrujeme.

Prečítajte si aj:

Páči sa 2 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*