Hra na cesty. Poznáš ma?

Dovolenka je skvelá vec. Cestovanie je dobrodružné. Ale ozaj? Stráviť 10 hodín v aute smerom k cieľu môže byť pekne otravné. A to som tých hodín možno uviedla málo. Horšie bývajú cesty domov. To už nik nekypí optimizmom a radostným dovolenkovým očakávaním. To už celá posádka vozidla chce byť doma. A chudák šofér v tom tichu takmer zaspí. Podobe sme cestovali toto leto a keď už bola nálada príliš ospalá, “vytiahla” som slovnú hru Poznáš ma? Náladička sa ihneď pozdvihla. Nepotrebujete k nej nič, než vlastnú fantáziu, hoci papier a pero sa vždy zídu.

Aby šofér na dlhej ceste nezaspal. Foto: Lusi

Poznáš ma?

Pravidlá hry sú jednoduché: Jeden z hráčov položí ostatným otázku ohľadom svojej osoby. Napríklad: Aká je moja obľúbená farba? Čo mám rád na raňajky? Ktorého herca neznášam? Koľko párov ponožiek mám v kufri? Kedy som sa prvýkrát bozkával? Čo urobím ako prvé, keď prídem domov? Atď.

Ostatní hráči si pripravia v duchu odpoveď. Ako prvý odpovedá prirodzene ten, kto si prvý vymyslel odpoveď a zakričal “mám”! Pýtajúci si vypočuje všetky odpovede na svoju otázku a vyberie tú, ktorá sa mu najviac páči. Môže to byť odpoveď, ktorá ho najviac vystihuje, je najpravdivejšia alebo najkreatívnejšia, najvtipnejšia… hodnotiace kritérium je výsostne na pýtajúcom sa. Ten, kto uhádne, dostane bod. Tie sa môžu zapisovať. A v pýtaní pokračuje druhý hráč. Zapojiť sa môže aj šofér, najmä ak ste na diaľnici a netreba si lámať hlavu s odbočovaním na správnu cestu. ;)

PS PS: Ak majú dvaja hráči rovnakú odpoveď, ten pomalší si môže vymyslieť novú. Veselú zábavu a najmä šťastnú cestu!

Prečítajte si aj:

Páči sa 4 ľuďom.


1 komentár k článku Hra na cesty. Poznáš ma?

  1. S tým hraním hier a šoférovaním by som bol opatrný, pretože to skutočne do veľkej miery zamestnáva pozornosť a potom môže vzniknúť problém :D Ale hej, na dialnici sa to celkom dá.. Nabudúce určite s partiou v aute vyskúšame túto hru:)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*