Kathushkine kulinárium na pokračovanie… XLI. diel

Čoraz populárnejšia hliva ustricová je nízkoenergetická potravina vhodná nielen do redukčných diét. Chutí veľmi podobne ako kuracie mäso a tak sa dá ľahko zakomponovať do bežných jedál. Nepohrdne ňou isto ani žiaden vegetarián. Základná príprava je pritom taká jednoduchá!

Dusená hliva ustricová

Potrebujeme:

Čerstvú hlivu ustricovú, soľ, čierne mleté korenie, bylinky, olivový olej.

Postup:

Hlivu ustricovú poriadne opláchneme, očistíme a nakrájame na pásiky (akoby sme porcovali kuracie mäso do šalátu). Na panvici rozohrejeme olivový olej a pridáme naň odkvapkanú hlivu, osolíme, okoreníme a pod pokrievkou jemne dusíme pár minút. Občas premiešame, pred koncom pridáme nadrobno nakrájané bylinky, chvíľku podusíme a môžeme odstaviť.

Takto upravenú hlivu ďalej môžeme použiť ako hlavné jedlo s prílohou, napr. celozrnnou ryžou. Na obrázku je hliva dusená s paprikou a vmiešaná do pšenovej kaše.

Kathushkin tip:

„Hliva ustricová je chutná náhrada mäsa, chuťovo veľmi podobná kuracine. Je potrebné rátať s tým, že hliva, ako každá huba, stratí počas dusenia minimálne tretinu svojho objemu. Pri nákupe a príprave na to dopredu myslite, aby ste aj s rodinou nezostali polosýti.” :)

Foto: Kathushka

Páči sa 5 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*