Kathushkine kulinárium – prázdninová inšpirácia 3.

V rámci trendu green friendly (eco-friendly, nature friendly) sa dajú recyklovať nielen plasty, sklo a papier, ale aj jedlo. Prečítajte si príbeh o tom, ako môžete mať z jedného kusu zeleniny hneď dvojitý osoh. :)

Hospodárte ekonomicky!

“Kto šetrí, má za tri!” znie známe porekadlo. Pri otázke vlastného zdravia a myšlienke rodinného taniera sa to však neoplatí dodržiavať za každú cenu, to dá rozum. Práve preto je rola múdrej rozvážnej gazdinky také náročné poslanie. Naučme sa hospodáriť ekonomicky – a to nielen v lete, ale aj  počas celého roka. Budeme tým šetriť prírodu, vlastnú peňaženku a mať dobrý pocit, že nič nevyjde nazmar.

Najprv šťava, potom polievka

Pijete ráno čerstvo odšťavené zeleninové šťavy? Na použitej zelenine si tak budete mať možnosť pochutiť hneď dvakrát. Najprv si vychutnajte enzýmami bohatú šťavu a následne vzniknutý “odpad” z mrkvy, petržlenu, cvikly, zeleru, či akejkoľvek inej zeleniny spotrebujte pri príprave obedňajšej polievky. Tomu sa vraví recyklácia!

Kathushkine kulinárium nájdete už aj na Facebooku.

Mrkva ako surovina 2 v 1

Doprajte si ráno čerstvo odšťavený pohár mrkvovej šťavy s kúskom citróna a zázvoru. Takýto nápoj je plný zdravia – obsahuje vápnik, provitamín A a vitamín C v tej naprirodzenejšej podobe.

Následne nadrobno nakrájajte cibuľu, popražte ju na olivovom oleji, prihoďte k nej mrkvový “odpad”, 2 – 3 nakrájané zemiaky, chvíľu popražte a zalejte zeleninovým vývarom. Povarte, kým zemiaky nezmäknú, podľa potreby dochuťte bylinkami a rozmixujte tyčovým mixérom dohladka. A hustá krémová mrkvová polievočka na obed je hotová!

PS PS: Stiahnite si zdarma elektronickú kuchárku Kathushkine kulináriumTU.

Foto: Katharina Kosturska

Prečítajte si aj:

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*