Hody na košickom Gurmán Feste

Počas piatkovíkendu od 12. do 14. júna 2015 hostil východ Slovenska šiesty ročník Košice Gurmán Festu. Voňavým stánkom so zdravými i poriadne mastnými špecialitami neodolali stovky labužníkov. V priestoroch mestského parku bolo rušno od otvorenia brán až po záverečnú a na niektoré jedlá či nápoje sa stálo v rade aj vyše desať minút. Čakanie sa však oplatilo. Chutilo nám všetko, na čo sme siahli. A že toho nebolo málo.

Tropické teploty šplhajúce sa k 35°C nás najprv zaviedli k stanu s nealko nápojmi Mattoni. Zázvorovo-limetkový kokteil namiešal Peter Pravotiak. Sympatický barman tento drink aj sám vymyslel a zvíťazil s ním na Mattoni Grand Drink 2011, jedinej súťaže v príprave vlastných nealkoholických kokteilov na Slovensku. S receptom sa rád podelil aj s návštevníkmi stánku (my vám ho ponúkame nižšie) a tých najodvážnejších dokonca pustil aj k svojmu šejkru, aby si prácu profesionálneho „drinkmejkra“ mohli vyskúšať. Mattoni sa na Gurmán Feste objavila prvýkrát a podľa slov zástupkyne PR agentúry spoločnosti KMV Zuzany Janove to určite nebolo naposledy: „Zistili sme, že Košičania milujú miešané kokteily a neboja sa okúsiť žiadnu novú chuť.“

Barban Peter (vpravo) trpezlivo zaúčal záujemcov do tajov svojho remesla.

Po dobrom nápoji sme sa začali obzerať po niečom na zjedenie. Nemuseli sme ísť ďaleko, lebo hneď oproti stánku Mattoni vyrábal OZ Jadlovec domáce gruľovníky so šmaľcom a cesnikom, teda lokše potreté bravčovou masťou, dochutené cesnakom. Prípravu sme sledovali naživo – ženy v margecanských krojoch piekli tenké placky priamo pred očami divákov a otáčali ich holými rukami. A aj keď im bolo pri platni horúco, veselo si podupkávali do rytmu ľudoviek, ktoré hrala vedľa stánku folklórna skupina Jadlovec.

Pekárky z OZ Jadlovec otáčali gruľovníky na horúcej platni holými rukami, ba dokonca s úsmevom.

Potom sa nám zažiadalo niečo netradičné. Našli sme to v stánku Ryby. Pyré z udeného pstruha ozdobené červenými guľôčkami kaviáru zmizlo po troch lyžičkách a my sme si v mysli odškrtli ďalší zo životných cieľov – ochutnať aspoň raz v živote rybie ikry.

Kaviár sme na Gurmán Feste skúsili po prvýkrát. Chutilo.

Posilnení pocitom výnimočnosti sme sa prechádzali areálom. Lákal nás Hubert, Pilsner Urquel aj Tatranský čaj, no napokon sme sa rozhodli, že v tom teple je najrozumnejšie dať si čerstvý džús zo stánku Lunys, ktorý sa pýšil aj krásnou výzdobou z vyrezávaných melónov, dýň a jabĺk.

Tekvice a dyne vyrezávala šikovná slečna priamo v stánku.

Hlad ustal no posledné gurmány, ktorými sa na festivale platilo, nás tlačili vo vrecku. Minuli sme ich na ľadovú čakankovú kávu s mandľovým mliekom a malý veľký Harleys Flankburger z Preshow Harley´s steak house. Opäť skvelý výber. Káva osviežila a burger úspešne zaplnil posledné voľné miesto v žalúdku. K spokojnosti nám ešte zahrali Jazzabell, a tak sme domov odchádzali ideálne šťastní.

Flankburger nebol veľký, no bohato zasýtil. A vlajočku sme si nechali ako pamiatku.

Ďakujeme, Košice Gurmán Fest, za skvelé sobotňajšie menu. Vráť sa zas, radi prídeme! :)

Text: Veronika Samková
Foto: Martin Čuchta

Na osviežujúci Mat&Toni potrebujeme:

3 cl limetkového džúsu
1 cl sirupu z trstinového cukru
1 cl zázvorového sirupu
15 g čerstvého zázvoru
5 lístkov čerstvej bazalky
10 cl Mattoni

Všetko spolu zmiešame v šejkri a podávame chladené, ozdobené bazalkovu.

Prečítajte si aj:

Páči sa 3 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*