Hľadanie pokladu – 3. časť

ukrytý poklad V prvých dvoch dieloch miniseriálu Hľadanie pokladu sme si písali o hlavnej myšlienky hry, cieľovej skupine, vhodnom priestore, mapách, súradniciach či indíciách. Dnes tému ukončíme tipmi na samotný poklad a pridávame i niečo navyše.

Všetky články nájdete TU. Prajeme vám veselé a dobrodružné pátranie s úspešným koncom! :)

Poklad

Drevená pokladnica má svoje čaro, ale ak ste na dovolenke a dopredu ste si ju nepripravili, pokojne improvizujte. Veď poklad sa zmestí aj do plastovej nádoby na jedlo.

Otázne je, čo má tvoriť samotný poklad. Záleží na tých, ktorí ho budú hľadať. Organizátor by mal vedieť odhadnúť ich „chúťky“ a vytvoriť poklad tak, aby sa pátrači potešili. Inšpirujte sa našimi tipmi na poklad:

  • poklad Sladkosti: čokoládové mince, žuvačky, cukríky, lízanky…
  • Hračky: autíčka či bábiky v mini rozmeroch, loptičky, farbičky…
  • Bižu: prstienky, korálky, mačacie zlato…
  • Poklady z prírody: rôzne druhy listov a plodov zo stromov i kamene spolu s rukoväťou – kľúčom na ich určenie (vhodné pre malých biológov)
  • Mix: zo všetkého trošku, tak ako je to na obrázku

Praktické info

Už sme raz spomínali, že bezpečnosť je na prvom mieste. S tým súvisí aj pre pátračov zabezpečená vhodná obuv, pokrývka hlavy, dostatočný pitný režim, prípadne repelent a znalosť terénu. Za deti je vždy zodpovedný rodič alebo vedúci v tábore. Buďte opatrní.

PS PS:

Pre deti je odmenou samotné nájdenie pokladu. Avšak taká symbolická medaila, ktorú od vás dostanú za úspešnú pátračskú akciu, keď sa vám prídu s pokladom pochváliť, poteší o to viac. A hlavne, zostane na pamiatku.

Máte už skúsenosti s hľadaním pokladu? Zorganizovali ste pátračskú akciu podľa nášho návodu? Napíšte nám o tom! :)

Foto: Oslavuj.sk

Páči sa 7 ľuďom.


2 komentárov k článku Hľadanie pokladu – 3. časť

  1. Tento týždeň chceme pre naše deti a samozrejme aj pre seba zorganizovať guláš party, spojenú s hľadaním Šintavského pokladu.Tento návod ktorý tu mate je správna inšpirácia ako to všetko urobiť.Veľkou škodou je že nie je nikde v žiadnom obchode možné kúpiť imitáciu mincí ktoré by sme dali do truhlici.Dúfam že nám počasie konečne bude priať, nakoľko sme to už dva krát preložili.
    Všetky deti budú odmenené vecnými cenami sladkosťami a dostanú diplom.

    s pozdravom MILAN

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*