Hľadanie pokladu – 2. časť

Včera sme odštartovali miniseriál o Hľadaní pokladu. V prvej časti sme vám priblížili hlavnú myšlienku, cieľovú skupinu a vhodný priestor na túto dobrodružnú hru.

mapa pokladu Dnes, na Deň detí, pokračujeme dielom o mapách. Potešte svoje ratolesti zážitkom a pripravte im cez víkend vzrušujúcu aktivitu v prírode.

Mapa

Hľadanie pokladu by malo mať istý systém. Ten sa najlepšie zapíše do mapy. Cesta od stanoviska ku stanovisku postupne približuje hľadačov k pokladu. Kľúčové miesta možno v prírode viditeľne označiť napríklad farebnými stužkami. Alebo samotnými stanoviskami môžu byť zaujímavé miesta – kvitnúci krík, skala, pokrivený strom, jaskyňa… Tak či onak si organizátor akcie musí dopredu preštudovať terén, aby vedel pripraviť trasu k samotnému pokladu.

GPS súradnice

ukrytý poklad Včera spomínaný geocaching má za cieľ nájsť vec, ktorá je ukrytá na utajenom mieste. Pátrači hľadajú podľa GPS súradníc prostredníctvom GPS prijímačov. Tento druh športu spojený so zábavou je skvelou alternatívou aj ku nášmu hľadaniu pokladu. Viac TU.

Indície

Môžu a nemusia byť. Indície sú akési hádanky, ktoré navigujú pátračov bližšie k pokladu. Tri hádanky s troma rôznymi kľúčikmi môžu čakať na dobrodruhov aj rovno pri poklade, ktorý je zamknutý. Len správna odpoveď, a teda len jediný kľúčik, odomkne zámku od pokladu.

V tretej časti seriálu o Hľadaní pokladu sa dozviete ako si vyrobiť samotný poklad. Zídu sa aj praktické rady.

Všetky diely nájdete TU.

Foto: Sxc.hu, Oslavuj.sk

Páči sa 6 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*