Halloween party

Názov a myšlienka

konfety Halloween Oslava plná strašidiel, príšer, bosoriek a rôznych netvorov sa v mnohých krajinách sveta uskutočňuje každý rok podvečer 31. októbra. U nás sa tento dátum striktne nedodržiava, takže večierky sa prispôsobujú piatku a víkendu. Vám, ktorí sa na túto možno trošku kontroverznú udalosť chystáte, ostáva na prípravu už len pár dní. Ak na vašej pozvánke stojí: Halloween party, Halloweensky večierok, Hororová žúrka či Strašidelné buli, nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi. Či už ako hosť, alebo hostiteľ.

Cieľová skupina

Halloween je presne ten komerčný sviatok, ktorý so sebou prináša kopec tematických žúrov. Tie sa odohrávajú väčšinou vonku v podnikoch. Ak si však halloweensku párty zorganizujete doma, pripravíte sebe aj svojim hosťom oveľa bohatší zážitok. Strašidelné oslavy sú vhodné aj pre deti, avšak naše tipy sa hodia skôr pre mládež a duchom nikdy nestarnúcich dospelých. :) Predsa len, bude reč o „hororových scénach“.

Čo na seba

Téma outfitu sa skladá z dvoch zložiek – kostýmu a masky.

maska opice Postačí, ak si zabezpečíte aspoň jednu časť halloweenskeho outfitu. Buď sa zameriate na originálne oblečenie, alebo si vytvoríte skvelý mejkap či masku na tvár. Samozrejme, že ideál je, ak sa vyparádite do strašidelna od hlavy až po päty. No pre menej odvážnych sú prijateľné aj menšie doplnky vo forme čertovských rožkov či mačacích ušiek.

Kostýmy sa dajú kúpiť, požičať, vyrobiť alebo poskladať z oblečenia, ktoré máte doma. Stačí trošku predstavivosti, tvorivosti a inšpirácie z webu.

Masku z plastu či gumy si takisto môžete kúpiť v obchodoch so žartíkmi. Papierovú si vyrobíte sami a s hororovým mejkapom si tiež hravo poradíte. Nemusíte pritom siahať po špeciálnych farbách na tvár. Svoju úlohu v tomto prípade hravo splnia detský púder, červený rúž a čierna ceruzka na oči.

Výzdoba

To by bolo, keby vám zo stien viseli umelé pavučiny s obrovskými lepkavými tarantulami! V kúte by ležala pootvorená rakva a spoza nábytkovej steny by vyliezala tajomná para. No, nežijeme v Amerike, takže v našich domácich podmienkach bude výzdoba halloweenskej párty trošku skromnejšia. :)

papierové obrúsky Skúste však stolovanie a dekoráciu párty miesta ladiť do oranžovo-čiernej kombinácie. Svoju úlohu (ako vždy) poctivo odvedú tematické papierové obrúsky. Vyberajte tie s motívmi tekvíc, jesenných listov, prípadne netopierov, stríg a čiernych zámkov, ak také nájdete. Po stole môžete rozsypať štýlové konfety a nezabudnite na hromadu sviečok. Ak ste si už s nami vyrezali svojho svetlonosa, určite by na večierku nemal chýbať! :)

Okná môžu zdobiť papierové reťaze vyrobené z oranžového a čierneho krepového papiera. Skvele sa k nim budú hodiť nálepky na okná, ktoré sme priniesli vo fotopostupe.

Jedlo a pitie

Máte pravdu, ak predpokladáte, že stravovanie počas halloweenskej oslavy by malo vyznievať aspoň trochu morbídne, hrôzostrašne, až nechutne. Ale len vyznievať, veď o skutočné nechutnosti nikto nemá záujem. :)

vykrajovačky na koláčiky Servírujte preto pokojne hocijaké obľúbené jedlá, ktorým však zmeníte názov. Ochutnali ste už stridžie prsty, netopierie fašírky či tekvicovú tortu so sušenými pavúčikmi? Verte, že chutia znamenite.

Ak vám nestačia slovné hračky a vaša predstavivosť sa musí opierať aj o vizuál – podávajte krvavý paradajkový dip s tortilami alebo grissinami, bravčové mozočky a želé húseničky či očné buľvy. A koláčiky (keksy, sušienky, perníky) vykrajujte do halloweenskych tvarov.

Na pitie podávajte pravú alebo falošnú Bloody Mary a pre deti môžete prichystať dymiaci sa džús. Stačí vám na to jablková šťava, suchý ľad a hlboká miska.

Pozrite si video: TU.

Hudba a film

Pozadie vášho bu-bu-bu večierka by mala podčiarkovať vhodná hudba. Siahnite po sountrackoch svojich obľúbených hororov. Ak taký nemáte, odporúčam hudbu k filmom Psycho, The Addams Family (1991) a Ospalá diera. Strašidelnú hudbu nájdete pod pojmami „horror“ či „scary music“. Ak vám neprekáža na žúrke film, pustite si na atmošku bájneho Upíra Nosferatu. Na výber máte kultovku z roku 1922 alebo jej remake (1979).

Hry

Už len fakt, že sa postretáte s rodinou či priateľmi v strašidelných kostýmoch a maskách, je hra. Ak sa však chcete hrať viac, tu je pár tipov:

Na Halloween párty sa každopádne hodia strašidelné príbehy, ktoré si budete navzájom v šere sviečok rozprávať. Pamätáte si z detstva na príbeh o čiernej rukavičke? Ak nie, vymýšľajte, fabulujte a hlavne sa pri tom tajuplne tvárte.

vydlabeme vnútro Ak máte radi záhady, vyskúšajte hru Čierne a Biele historky. Na tento typ večierka sa hodí aj mystické veštenie. Klasickú hru fľaša môžete ozvláštniť strašidelnými úlohami, v ktorých ide o prekonávanie strachu. Napríklad– „budeš zavretý 5 minút v tme zatuchnutej pivnice“.

Pre kreatívnych tu máme nápad z celkom iného súdka – zorganizujte si súkromnú súťaž vo vyrezávaní tekvíc. Nezabudnite na lákavú odmenu pre víťaza.

PS PS:

Hostitelia si na rozlúčku môžu pre svojich návštevníkov prichystať sladké „spomienky“. Hostia sa určite potešia vlastnoručne vyrobenej lízanke z bielej čokolády v tvare ducha, o ktorej sme už tiež písali. Alebo môžete do celofánových balíčkov vložiť pár domácich sušienok v tvare netopiera.

Veselé halloweenske samopašnosti, monštruózni priatelia!

Foto: Oslavuj.sk

Prečítajte si aj:

Páči sa 9 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*