Halloween na romantický spôsob

prestieranie Milí priatelia, aj vy ste presvedčení o tom, že Halloween je obyčajným dovezeným americkým komerčným sviatkom, ktorý vás – romantické dušičky – jednoducho nenadchýna? Tak prečo o ňom neporozmýšľať ako o príležitosti na výmenu interiérovej dekorácie. Vyfarbiť si všednosť dní jesennou náladou. Takto som sa rozhodla tento rok poňať sviatok ja a tu je výsledok. Srdečne vás pozývam na návštevu ku nám domov – na halloweensko-romantickú oslavu nášho rodinného výročia. Inšpiráciu si tu isto nájdu nielen zamilované páriky, ale aj organizátori divokých a bláznivých halloweenskych párty plných strašidelných príbehov a lebiek. Vitajte v Kathushkinom oranžovo-čierno-bielom svete. :)

Ešte pred tým, než by ste chceli čokoľvek zdobiť, vešať a lepiť je nutné si niektoré veci dopredu pripraviť. Nápomocné budú servítky s tekvicovými motívmi, oranžové papiere, lepidlo, nožnice, nitky a ooobrovská dávka fantázie.

decoupage

Tekvičkové svietniky na čajové sviečky som si pripravila technikou decoupage. Návod. Ako základ mi poslúžili jednoduché priesvitné svietniky z výhodného balenia (12 ks/ 99 Kč) z obchodného domu IKEA.

decoupage

Rovnako som decoupage použila aj na túto misku (9Kč, IKEA). Pozor, malá zmena! Keďže som motív aplikovala zo spodnej strany misky (zvonku), je nutné zvoliť pri servítkovaní opačný postup. Čiže najprv som nalepila servítku, po uschnutí motív podmaľovala bielou akrylovou farbou a na záver misku v duchu Halloweenu ešte premaľovala čiernym akrylom.

výzdoba

Ak hľadám vhodný tematický obrus, zakaždým navštívim predajne metrového textilu, kde si viem vybrať nielen zo širokej škály farieb a materiálov, ale najmä mnou želanú veľkosť. Takisto cena takéhoto „obrusu“ je mnohokrát oveľa prijateľnejšia.

ozdoby

Mojim obľúbeným doplnkom sú „3D“ dekorácie visiace z garniže. Tentokrát som navrhla maketu tekvice (pravá a ľavá strana musia byť zrkadlovo rovnaké), vystrihla ju z bieleho a oranžového papiera, nastrihla z vrchnej a spodnej strany, nasunula, upevnila lepiacou páskou, prevliekla cez ne nitku a upevnila o garnižu. Výsledkom je príjemné oživenie okien.

príborník

Pri tematickej výzdobe nikdy nevynechám ani farebné doladenie príborníka na stole.

prestieranie

Ako dekoráciu na prestretý stôl som z tvrdého oranžového papiera (ak ho neviete kúpiť, môžete si ho vymaľovať temperkami alebo akrylom) vystrihla tekvičky a navrch položila figúrku „Baby Jagy“ (predajňa s bytovými doplnkami, cena okolo 1 €).

lampa

Bielu lampu (možno ju vidieť aj v článku Námornícke narodeniny vo dvojici) možno opäť „zrecyklovať“. Prehodila som cez ňu kúsok tematickej látky a upevnila lepiacou páskou. Rovnako sa dá prepracovať aj farebným papierom či tapetou.

včielka

Čo je viac symbolom jesene ako šípky? Sušiace sa šípky som nadekorovala do mištičky spolu so strážnou včielkou v halloweenskych farbách.

svietnik

Fantastickú službu mi urobili aj rôzne svietniky v tvare tekvíc. V súčasnej dobe sú ich plné obchody. Prezrite si však viaceré predajne, aby ste ich zbytočne nepreplatili. DM drogéria ich predáva napríklad dvojnásobne drahšie. Skúste radšej zavítať do obchodov s domácimi potrebami a bytovými „serepetičkami“.

fotky

Na našom stole nikdy nechýbajú súkromné fotografie. Príborník som dodekorovala ďalšou soškou klebetiacich stríg.

ježibabka

A čo takto bosorku na metle prilepiť na nočné okno?

prestieranie

Na čierny stôl som položila tematický obrus a naň čierne prestieranie. (Ak nemáte čierny stôl, kúpte si čiernu látku, ktorú použijete ako podklad pod tematický obrus. Takisto čierne prestieranie si nemusíte zákonite kupovať. Napríklad, bambusové sa dá premaľovať akrylovými farbami. A ak sa vám navyše podarí zohnať oranžové ruže v dobrej cene, máte to vyhrané!

stolovanie

Romantika po zotmení! Ozaj sa ešte nemáte chuť pustiť do halloweenskych osláv?

lampa

Lampa za 5 € opäť v novom šate.

vystrihovačka

V tme visiace „garnižové“ ozdoby.

sviečka

Sviečka previazaná stuhou z látky rovnakej ako tematický obrus a lampa.

svietnik

Svietiaci tekvicový kahanček dodá každej halloweenskej oslave tú správnu atmosféru.

výročie

Aspoň symbolická tortička so sviečkami nesmie chýbať na nijakej výročnej oslave. Vedľa leží dar k výročiu vo vlastnoručne vyrobenom obale, namiesto kupovaného tubusu.

romantika

Prežite krásnu jeseň, romantický Halloween a najmä veľa krásny chvíľ strávených po boku milujúcich ľudí. Na lásku!

Foto: Kathushka

Páči sa 13 ľuďom.


2 komentárov k článku Halloween na romantický spôsob

  1. Sasha

    celé je to nádherné….keby tak niekto prišiel a vyzdobil mi dom…..

    • Kathushka

      Milá Sashka, čo nie je, jedného dňa môže byť. Možno raz, keď deti vyrastú, dôjde teta na návštevu a dáte si krúžok šikovných rúk..

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*