Gratulačné pohľadnice

Do našich Kreatívnych dielní opäť prispela čitateľka Ľubka zo Šaštína. Tentoraz rôznymi technikami predstavuje, ako možno vyrobiť vlastné gratulačné pohľadnice. Využíva napríklad aj papierové filigrány, známe pod menom quilling, o ktorom sme písali nedávno. Okrem pohľadníc vyrába aj gratulačné knihy k životným jubileám.
Inšpirujte sa Ľubkinými nápadmi a dotvorte ich podľa vlastného vkusu a nálady.

gratulačné pohľadnice

Výroba gratulačných pohľadníc

Výroba gratulačných pohľadníc je veľmi jednoduchá a vhodná pre všetky vekové kategórie. Stačí kreatívny prístup a chuť tvoriť.

gratulačné pohľadnice

  • materiál na výrobu: kartón (napr. z krabice), lepidlo na papier, pravítko, ceruzka, nožnice, baliaci papier, kancelársky papier, vytlačený text (môžete ho aj napísať), farebné spreje alebo fúkacie fixy, kvietky, korálky, farebné papiere, stužky a rôzne drobnosti na dotvorenie.

Ako postupovať:

  1. Kancelársky papier necháme vo formáte A4 alebo použijeme iba polovicu (podľa toho, akú veľkú pohľadnicu chceme vyrobiť).
  2. Pravítkom vymeriame strany a z kartónu vystrihneme základ o 1 cm väčší po všetkých stranách.
  3. Z baliaceho papiera vystrihneme obdĺžnik o 2 cm väčší ako kartónový základ.
  4. Kartónový základ položíme na baliaci papier a vyčnievajúci baliaci papier zohneme a prilepíme lepidlom.
  5. Na každej strane označíme 1 cm od okraja a prilepíme biely kancelársky alebo farebný papier.
  6. Podľa fantázie ozdobíme a prilepíme vytlačený alebo napísaný text, ktorý môžeme obstrihnúť ozdobnými nožnicami. Takto môžeme vytvoriť pohľadnice na rôzne príležitosti – svadbu, narodeniny, promócie, k narodeniu dieťaťa, atď.

gratulačné pohľadnice

Ak chceme vyrobiť knihu – označíme si na papieri stred a ďalšie 3 papiere prehneme v strede. Na naznačený stred prilepíme stred prvého papiera. Takto postupujeme až prilepíme všetky 3 zohnuté stredy. Boky máme voľné, tie potom poprilepujeme na kraje (s postupným posúvaním o niekoľko milimetrov).

gratulačné pohľadnice

Ľubica Bučková sa venuje technike Quilling, výrobe paličkových obrázkov a gratulačných pohľadníc. V prípadne záujmu o bližšie informácie kontaktujte Ľubicu prostredníctvom jej Facebook-stránky.

Foto: Ľubica Bučková

Prečítajte si aj:

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*