Gipsy.cz

S českou kapelou Gipsy.cz sme sa prvýkrát stretli v roku 2007 na Pohode. Vtedy zažívali svoj, čo sa popularity týka, celkom divoký nástup na hudobnú scénu. Fanúšikovia masovo uznávali kombináciu živelnej hudby čerpajúcej z rómskej kultúry a moderného hip hopu a rapu.

Gipsy.cz Po štyroch rokoch sme sa zašli pozrieť na toto nevšedné kvarteto do košického Kulturparku. Koncert sa konal v rámci dvojdňového festivalu Cesta do neznáma: Príbeh Rómov na Slovensku, ktorý organizoval projekt SPOTs. Od úspešného debutu Romano Hip Hop vydali chlapci ďalšie dva albumy, a my sme boli zvedaví, či stále dokážu svojím temperamentom tak rýchlo strhnúť publikum. Dokážu. :)

Vtipné, drzé i sebaironické texty frontmana Gipsyho, podmanivá i diabolská violína skvelého huslistu Bélu, akordeón, gitara a kontrabas bratov Surmajovcov nenechali chladne stáť jediný pár nôh. Gipsy.cz zahrali najväčšie hity zo svojich albumov – Jednou, Tajsa, Romano Hip Hop, Na cigánske svatbe, Chavale Romale, Čokoláda, Desperado.

Chvíľami bolo ťažké rozhodnúť sa, či sa pozerať na kapelu alebo medzi ľudí, ktorí svoju radosť vyjadrovali energickým tancom.
Atmosféru podujatia hádam lepšie priblížia fotografie.

Foto: Ján Radzo

Info: Spots.sk

Páči sa 5 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*